Stavba bude probíhat ve třech etapách, spolkne miliony korun a měla by být dokončena za deset až patnáct let.
Plánované stavební práce zahájí výstavba domků dvojího typu. Ty zaberou rozlohu jeden hektar a výkopové práce začnou v roce 2008.
„Je to třicet řadových dvoupodlažních domků o rozloze sto metrů čtverečních a dvacet apartmánů. Ty budou mít obytnou plochu šedesát metrů čtverečních,“ informuje finanční ředitel česko–dánské firmy Klínovecká louka Ondřej Vojtěch. „Objekty budou obrazem moderní architektury. Projekty dělalo špičkové dánské architektonické studio a stavebním materiálem je dřevo a sklo,“ upřesňuje.


Druhé etapě, která odstartuje v roce 2009, budou jistě fandit vyznavači pohybu. Zahrnuje totiž nový multifunkční sportovní areál.
I poslední etapa přispěje k rozšíření služeb horského střediska Klínovec. „V okolí Klínovce je zakopaný poklad. Je tu nádherné horské středisko se skvělými sjezdovkami, a i sníh tu vydrží ze všech horských středisek nejdéle.

Jediné, co tu chybí, jsou služby pro evropské turisty,“ udává důvod stavby rekreačního areálu Vojtěch. „Doposud sem jezdí především sociálně slabší turisté z ciziny, kterým nevadí, že více jak polovina zdejších ubytovacích zařízení má jedno sociální zařízení pro třicet lidí,“ posteskl si. Podle projektu by se to mělo změnit.
Jak tyto plány vnímá starosta obce Loučná? Pozitivně. „Podporu jsme areálu dali už tím, že jsme udělali změnu územního plánu. Chtěli bychom z oblasti udělat lyžařské středisko vyšší kategorie,“ říká starosta Loučné Rostislav Velek.