Studie je zveřejněná na internetu v informačním systému EIA. Podle ní mají mít domy dvě patra a podkroví, které bude také obytné, přestože ve skromnější variantě.
Součástí je také vybudování nového parkoviště pro desítky automobilů, navíc pod každým domem budou další parkovací místa, včetně těch pro handicapované.
Investor, firma se sídlem v Liberci, chce vytěžit z toho, že okolí Klínovce je turisticky atraktivní lokalita. Především v zimě, v okolí je několik lyžařských vleků i tratí pro běžkaře. Ovšem i v létě si tu turisté přijdou na své – ať už ti pěší nebo milovníci horských projížděk na kole.
To platí pro českou i německou stranu hranice, zatímco u nás jsou centra v okolí Klínovce a Božího daru, u západních sousedů je to kopec Fichtelberg a středisko Oberwiesenthal.
Stavba domů zapadá i do územního plánu obce Loučná pod Klínovcem, který pozemky vyčlenil pro „bydlení a zařízení cestovního ruchu“. Podle plánu investora mají domy v červenci příštího roku už stát.
V okolí Klínovce už několik ubytovacích areálů funguje. Jen v samotné Loučné jsou to třeba hotely Nástup či Lesní zámeček. V obci je také několik penzionů a chat k pronájmu.