Kdo sežene dalšího zájemce o byt na Lipské ulici, obdrží padesát tisíc korun. Jakkoli zní tato nabídka neuvěřitelně, vyslovil ji investor – pražská společnosti Gisbourn, která tu chce vystavět dům se čtyřiceti nadstandardními byty.
 
S výstavbou se má teprve začít, ale už nyní vzniká databanka zájemců o bydlení. Zatím je jich polovina, a tak je investor motivuje, aby sami aktivně hledali další koupěchtivé z řad podobně dobře situovaných lidí.
Byty se totiž budou pohybovat v cenových relacích od téměř dvou miliónů po tři a půl miliónu korun. Jejich výměra bude od 75 po 150 metrů čtverečních a cena za jeden metr čtvereční má být stanovena od 23 do 25 tisíc korun.
 
Jak uvedl výkonný ředitel společnosti Gisbourn, Zdeněk Hruška, finanční motivace nepatří ke standardním postupům firmy.
„I tak věřím, že o byty bude značný zájem,“ míní.
„V Chomutově dosud nestojí dům podobného typu a mezi zájemci jsou už nyní kupci s cizí státní příslušností,“ uvádí Zdeněk Hruška. Přesto by nabízená částka mohla pomoci v rychlejším rozhodování dalších zájemců.
Investor je právě ve fázi těsně před podpisem smlouvy o koupi pozemků od magistrátu. V závislosti na počasí by ještě letos mohly začít alespoň výkopové práce. Stavba nadstandardního bytového domu potrvá přibližně rok.