Ředitelka Hana Procházková s kritikou starosty nesouhlasí a nechápe ji.


Důvody, které město k odvolání ředitelky vedou, mají podle starosty dvě roviny.

„Hlavní slabinou je špatná komunikace - jak mezi KVIZem, městem a jeho odbory, tak komunikace s obchodními partnery,“ sdělil starosta aniž by to konkretizoval. Dalším důvodem je prý budoucnost KVIZu. „Do budoucna bude nutné čerpat dotace a ředitelka na to není podle mě ten pravý člověk. Ředitel by měl být především manažer,“ říká starosta.


Ředitelka však s těmito důvody nesouhlasí. „Nejsem si vědoma toho, že bych s někým špatně jednala. Máme naopak spousty děkovných dopisů od firem i lidí a stovky spokojených zákazníků,“ ohrazuje se ředitelka. „Nevím co starosta myslí špatnou komunikací s městem. Jenom s jednou úřednicí máme problémy, jinak je to v pořádku,“ dodává na svou obranu.


K druhému důvodu se jí ani vyjadřovat nechce. „Nevím proč bych nezvládla nějaké projekty. Zvládla jsem dát dohromady zámek a to nebyl malý úkol. Teď jsme navíc jednali o dvou projektech ve spolupráci s Německem, tak nevidím žádný problém,“ svěřuje se Hana Procházková.


Starosta uznává, že ředitelka udělala i mnoho pozitivních věcí. „Proto tak dlouho trvalo rozhodování. Šlo o to, co převažuje, jestli ty pozitivní nebo negativní,“ vysvětluje starosta. Jako příklad dobré práce uvedl starosta úspěchy na veletrzích. „Bohužel to byl jen první krok, jakési „A“. Ale ten další, to „B“ už nedotáhla,“ dodává.


Starosta také poukázal na to, že ředitelka nemá na starosti jen zámek Červený Hrádek, jak to prý někdy vypadalo. „Zámek jako takový funguje, ale nefungují ty ostatní věci. KVIZ musí zahrnovat veškerou kulturu nejen na zámku, ale v celém městě.,“ vysvětluje starosta.


K tomu se ředitelka vyjadřuje jednoznačně. „Můj hlavní úkol byl rozjet zámek jako centrum cestovního ruchu. A to se povedlo. K tomu mi pak přidali další věci,“ brání se Hana Procházková. „Ty ale fungovaly, nic nešlo stranou, ať to jsou sklepy, informační centrum nebo knihovna,“ dodává.