Pátek 5. října

Kostel sv. Ignáce Chomutov, 19.30 hodin - Missa Solemnis

- diriguje Miloš Bok,
- chrámové provedení,
- orchestr Čeští symfoničtí sólisté, Karlovarský pěvecký sbor, Smíšený sbor Hlahol, Chor der Schwarzenberger Kantorei (N) a sólisté.

Pátek 5. října až neděle 7. října, ZUŠ Jirkov, zámek Červený Hrádek, kaple Jindřišská, kostel sv. Ignáce - Písňovar 2007

V pátek 5. října od sedmé hodiny večerní se v sále základní umělecké školy v Jirkově bude konat zahajovací koncert, na kterém vystoupí jirkovský komorní smíšený sbor Ventilky a vokální soubor Oktána.

Sobotní část Písňovaru bude již od osmé hodiny probíhat na zámku Červený Hrádek, kde se bude soutěžit až do 17. hodiny a pak od sedmi hodin večer vypukne druhý festivalový koncert, který bude probíhat na nádvoří a v Rytířském sále a v deset hodin večer proběhne slavnostní přijetí sbormistrů.

Nedělní den začne od půl desáté interpretačním seminářem o hodinu později bude probíhat workshop.
Koncerty souborů mohou posluchači slyšet od tří hodin odpoledne v kostele svatého Ignáce v Chomutově a v kapli v Jindřišské.

Sobota 6. října

Podkrušnohorský zoopark Chomutov 10 - 16 hodin - Den zvířat

Oslava svátku všech zvířat v chomutovském zooparku. Celý den bude hrát na podiu v Dětské zoo country kapela Makovec. Pro děti jsou připraveny stany plné zábavy a skákadla od společnosti Mars Promotion. Na statku a v kaštance proběhnou dvě ukázky sokolnictví ve 11:30 a 14:30 a vozit se bude na velbloudu. Kdo se nebude chtít svézt na zvířeti může využít Lokálky Amálky a Safari Expresu. Největším tahákem budou křtiny ve 12:00 v Dětské zoo, kde Lucie Výborná, známá moderátorka pokřtí malého ježka. Kdo bude unavený,nebo v případě špatného počasí, může navštívit kinosál, kde poběží animované pohádky pro děti. Celý den na Dětské zoo ukončí divadelní pohádka.
 
Dům dětí a mládeže Chomutov 10.00 a 14.00 hodin - Podzimní aranžování
Cyklus aranžování pro děti a dospělé začíná. Přijďte si zhotovit "Podzimní košík".

 

Neděle 7. října

Autoškola Omega Chomutov, 15 hodin - Drakiáda

V neděli 7. října se koná v autoškole Omega Drakiáda. Prezentace draků ( všeho co létá ) proběhne od půl třetí odpoledne a samotný start vypukne od třetí hodiny odpolední. Soutěžit mohou děti různého věku, protože budou rozděleny do věkových kategorií. Startovné za jednoho draka činí 10 korun.