V sobotu a v neděli napadne větší množství sněhu – podle meteorologických předpovědí se očekává v Krušných horách až 15 cm. Spuštěn bude zatím pouze jeden lyžařský vlek, a to na Božím Daru.
Horská služba je již v pohotovosti. Náčelník krušnohorských záchranářů Rudolf Chlad nabádá lyžaře před prvním bílým víkendem k opatrnosti. „Nepodceňujte situaci a věnujte pozornost nerovnostem terénu, který je skryt pod sněhem,“ varuje.
Pohotovostní vozidla Správy a údržby silnic jsou připraveny k výjezdům již od 1. listopadu. Jen během pátečního rána vyjely do Chomutova tři vozy ke kontrole a po sedmé hodině k posypu sněhu na Kovářskou a do horských oblastí. Během soboty a neděle budou dispečeři v nepřetržité službě.
Vedoucí Správy a údržby silnic Jan Mašek považuje za důležité informovat veřejnost o tom, že jejich organizace má za povinnost vyplývající ze Silničního zákona „snižovat“ následky zimy, nikoliv udržet komunikace aby byly černé a holé.
Správa a údržba silnic je na zimní sezonu dobře připravená. Peníze pro provoz, údržbu a zaměstnance jsou zajištěny, sklady posypového materiálu jsou plné. Do Chomutova se také koupila dvě nová vozidla a čtyři nové sypačové nástavby. Pro případ kalamit je připravený buldozer.
Mašek vzkazuje všem, kdo se chystají na víkend do hor, aby do horských přeháněk oblékli zimně nejen sebe, ale i své pneumatiky. S napadnutým sněhem a případnými námrazami na silnicích přibývá dopravních nehod.