Už více než rok se snaží radnice vymyslet něco, jak upoutat řidiče přijíždějící do města. V loňském roce dokonce vypsali soutěž, kam mohli lidé zasílat své návrhy. Nakonec se jich sešlo deset. Jedním z nich byl i nápad Vojty Návrata. Jednat se má o jakési brány umístěné na kruhových objezdech na Pražské ulici, u bauMaxu a u Globusu.
Podle vedoucího odboru investic chomutovského magistrátu Petra Chytry by brány měly být ze třech různých materiálů – ze dřeva, z kovu a kamene. Uvažuje se i o možnosti nasvítit je.
 
Zatím ale není stoprocentně jisté, zda brány opravdu spatří světlo světa. Rozhodující slovo bude mít dopravní inspektorát. Ten vyřkne konečný verdikt na základě posudku psychologa. Hlavním kriteriem je, jestli vjezdy nějakým způsobem nebudou odvádět pozornost řidičů. Pokud ale vše dopadne dobře, Chomutováci by se mohli ještě letos dočkat alespoň jednoho exempláře.
Z desítky zmiňovaných návrhů na neotřelý vjezd do města, které loni došly na radnici, se má s určitostí realizovat výmalba betonového podjezdu na Pražské ulici. Uskutečnění dalšího zveřejněného návrhu na výzdobu mostů na příjezdových silnicích je zatím nejisté.
Podle Ivy Josífkové z kanceláře primátorky jde o technicky velice náročné provedení. Navíc mosty, na kterých mají poutače být, nepatří městu Chomutov ale Ředitelství silnic a dálnic. Ty je v budoucnu údajně hodlají opravovat a případné ozdoby by mohly opravě vadit.