Většina řidičů si oddychla. Na silnici kruhového objezdu u zimního stadionu vyznačilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dva jízdní pruhy.


Ty tu fungovaly již několik let, od té doby, co byl kruhový objezd otevřen. Na to, že uvnitř se jezdí ve dvou pruzích ukazovaly i svislé značky. Mnozí řidiči však váhali. „Většina řidičů pro jistotu jezdila prostředkem,“ říká ředitel chomutovského ŘSD Renné Komínek.


„Bylo to z podnětu dopravního inspektorátu. Docházelo tam ke zvýšenému počtu nehod,“ řekl ředitel okresního ředitelství Policie ČR Chomutov Jiří Volprecht.


„Řidiči si stěžovali, že při odbočování nejsou žádná pravidla,“ sdělil Renné Komínek. „Jeďte ale do Francie, do Paříže, tam jsou kruhové objezdy s osmi pruhy,“ vyzval řidiče, aby se naučili na kruhových objezdech jezdit.


Díky nenamalovaným pruhům také docházelo k častým nehodám. „Za rok 2007 tam bylo šestnáct nehod, což je opravdu dost na jedno místo a na to, že je to ve městě. Důvodem byl způsob jízdy při přejíždění z pruhů,“ oznámil ředitel Jiří Volprecht.


Vyznačený dělící pás však není poslední změnou, kterou kruhový objezd prošel. Třináctého května by před vjezdem do kruhové křižovatky měly být také nové svislé značky. „Přibudou tam svislé dopravní značky typu návěstí, kde budou uvedeny směrové cíle. To znamená, že tam bude naznačeno do kterého pruhu najet, podle toho, kam řidič míří,“ informoval Jiří Volprecht.


Teprve v polovině května si tak nejspíš řidiči, díky značkám, ujasní, jak zde jezdit.