Na obecním autě je nalepena samolepka sdružení Severočeši.cz. Plakáty podporující sdružení se objevily také na obecních plochách a autobusových zastávkách, navíc při jejich vyvěšování lidé využívali rovněž služebního auta obce.


Starosta Zdeněk Vokatý potvrdil, že to je pravda. Nevidí na tom ale nic špatného.

„Je to jediná strana, která má ve volebním programu zavedení kanalizace do každé obce,“ říká Vokatý s tím, že Křimov ji nutně potřebuje.


Všichni obyvatelé si však nemyslí to samé. „Nelíbí se mi, že se obecní majetek propůjčuje k volební kampani, ať je to jakákoliv. Zvlášť tady, když je to kampaň starosty,“ říká Roman Beneš z Dominy, která pod Křimov patří a kde plakáty rovněž visí.


Vokatý se brání tím, že si všechny náklady Severočeši zaplatí. Za samolepku na autě podle něho obec dostane tři tisíce korun. Při vyvěšování plakátů se prý jen využilo služební cesty jinam, lepení plakátů byla jen zastávka, ne zajížďka.


Severočeši mají už na Chomutovsku jednu podobnou kauzu s předvolební kampaní za sebou. Předseda Stavebního bytového družstva v Chomutově Josef Tvrdý rozeslal jednotlivým předsedům domovních správ dopisy, ve kterých je zval na předvolební setkání se členy sdružení. Tvrdý je na kandidátce na téměř nevolitelném místě, Vokatý je oproti tomu vysoko, na páté pozici.