Krátce po druhé hodině vajíčko přeměřil a uznal rekordním komisař agentury Dobrý den. „Konstatuji, že jste utvořili český rekord a vaše kašírované vajíčko vstoupí do databanky českých rekordů,“ oznámil po přeměření komisař Miloš Vosyka.
Kašírované vajíčko vyrobili zaměstnanci Červeného hrádku. Jeho výška je dva metry a deset centimetrů. V nejširším obvodu má čtyři metry a od nejvyššího vrcholu po ten nejnižší naměřil komisař dva metry a čtyřicet centimetrů.
Rekordní vajíčko váží šedesát pět kilogramů. Vnitřní konstrukce je vytvořená z pletiva, na které se postupně nabaloval papír. Skořápka vajíčka je vyrobená ze sádry.
Před tím, než jej komisař přeměřil, jej bylo zapotřebí pomalovat. To dostaly za úkol děti, které se přišly na zámek podívat. Kvůli nepříznivému počasí jich nebylo mnoho. Proto se zdobením pomohli i rodiče a zajíčci s beránkem, kteří prováděli celou akcí.
Na Červeném hrádku byl však program pestřejší. Před příjezdem Miloše Vosyky se návštěvníci hrádku mohli podívat, co všechno patří k velikonočním zvykům. Každou hodinu přijel povoz s mládenci, kteří vyšupali dívky. Ty jim za to daly vajíčko a zatancovaly si s nimi.
Před zámkem byly postaveny stánky, ve kterých se děti, ale i rodiče, mohli naučit malovat vajíčka, uplést pomlázku, nebo nazdobit perníkové vejce. Na závěr celé akce se vyhlašovali tři vítězové. První byl za nejdelší a nejhezčí pomlázku, druhý za nejhezčího a nejchutnějšího beránka a třetí za nejlépe namalované vajíčko.
I přes téměř zimní počasí se na zámku sešlo několik desítek lidí, kteří chtěli být svědky českého rekordu. A to se podařilo. Vajíčko z Červeného hrádku by se v České knize rekordů mělo objevit již letos na podzim.