V posledních dvou letech jsme zaznamenali prudký nárůst této kriminality. Zatímco v roce 2005 jsme evidovali 235 vykradených a 174 ukradených vozidel, v roce 2006 to bylo již 302 vykradených a 159 ukradených aut. A čísla za letošní rok hovoří za vše! Za prvních sedm měsíců tohoto roku je již 556 aut vykradených a 199 jich zmizelo. Zloději nejčastěji odnesou autorádio, navigaci, doklady, peníze, ale nepohrdnou ani odloženým oblečením či kamerou, foťákem, mobilním telefonem nebo dokonce notebookem. Škody jsou mnohdy velmi vysoké.
 
Jinak tomu nebylo ani během uplynulého víkendu, kdy nám přišlo nahlásit sedmnáct majitelů, že jim kdosi vykradl zaparkované vozidlo, a jedno auto majitel již na svém místě nenašel. Proto mají policisté z každého objasněného případu radost.
V minulém týdnu jsme informovali, že jsme dopadli pachatele, který v Chomutově, na sídlišti Zadní Vinohrady vykradl se svým společníkem dvanáct zaparkovaných vozidel. Dalších pět aut vykradl na různých místech v Chomutově již sám. Majitelům vznikla škoda ve výši téměř 80 tisíc korun. Mladík byl zadržen, bylo zjištěno, že se v místě trvalého bydliště nezdržuje, je bez zaměstnání a prostředky k obživě si opatřuje trestnou činností i mimo náš okres.
Ačkoli je mladistvý, skončil za mřížemi a byl podán návrh na jeho vzetí do vazby. Tam však neskončil, neboť byl na příkaz státního zástupce propuštěn a jeho další vyšetřování bude probíhat na svobodě. A na závěr – v noci z úterý na středu ukradl tento mladík osobní vozidlo v Blatenské ulici.