Asi nejlákavějším přírodním koupalištěm na Chomutovsku je Kamencové jezero. To má již své brány otevřené, ale oficielně sezona začne až 1. června. Od tohoto data se také začne platit vstupné, které se od loňského roku nezměnilo. Dospělí platí 20 korun a děti do osmnácti let zaplatí 12 korun. Otevřeno bude od 9 do 19 hodin.


Kamencové jezero se na novou sezonu připravilo a svým návštěvníkům nabídne nové možnosti a atrakce. „Nově budeme mít lodičky a šlapadla, ale i vodní atrakce. Budou tu dvě pětimetrové horolezecké stěny a trampolíny o průměru sedm metrů. Obojí bude umístěno na vodě,“ infomoval nájemce areálu Zdeněk Fojtík.


Dalším asi nejlákavějším centrem vodních radovánek je Klášterecký aquapark. Ten zahajuje každou sezonu koncem května nebo začátkem června a ani letos tomu nebude jinak.


„Od 1. června by mělo být otevřeno, možná i dřív. Vše bude záležet na počasí,“ informoval odpovědný vedoucí aquaparku Pavel Čermák.
Ceny za vstup zůstávají stejné, tedy 40 korun za dospělého, děti do 115 cm a ZTP mají vstup zdarma. „Budeme také opakovat akci tobogány zdarma. Svézt se na 128m tobogánu zadarmo může každý, a to 9 do 11 hodin,“ informoval Čermák.


Když bude přát počasí bude i noční koupání od 21 do 23 hodin, kdy se zaplatí jen vstupné 40 korun. Jízdy na tobogánech v těchto hodinách nestojí nic.
Slavnostně otevřen už byl i sportovní areál ve Strupčicích, jehož součástí je také nekrytý bazén. „Bazén jsme již sice slavnostně otevřeli, ale plavecká sezóna začne asi koncem května,“ oznámil strupčický starosta Luděk Pěnkava. „Místní děti tam už občas vlezou, ale rychle vylézají. Ještě je zima,“ dodal.


Vstupné stojí 30 korun na den a pro děti od šesti do osmnácti let je to za 20 korun. Jsou připravené i nové herní prvky, jako skluzavka, žebříček nebo sítě na lezení.


Rekreační areál Červený hrádek se na sezónu teprve chystá a otevře, jakmile bude napuštěný bazén. „Počítám, že to bude 1. června,“ sdělil Slavomír Radimec, jednatel Podniku služeb, který má koupaliště na starost. Vstupné zde bude stát 30 korun.


Koupaliště v Kadani už je na sezónu téměř připravené. „Otevřeno by mělo být již tento víkend, záležet bude ale na počasí,“ informoval vedoucí provozu Antonín Vaněk.


Vstupné se zde sice oproti loňskému roku o pět korun zdražilo, dospělí zaplatí 45 korun a dítě od 6 do 18 let 35 korun, ale koupaliště má připravenu lákavou nabídku. Kdo bude chtít jezdit na tobogánu zaplatí 33 korun , dostane náramek a bude moct jezdit celý den kolikrát chce. Loni stálo deset jízd 25 korun. „Od 17 do 19 hodin bude vstupné stát už jen 25 korun, upozornil Vaněk na další nabídku.


Na koupališti Prunéřov začne sezóna podle počasí. Pak zde budou dospělí platit 20 korun a děti 10 za den. „Lidé už ale můžou chodit, teď,“ říká nájemce Pavel Křivda.


Perštejnské koupaliště otevře také začátkem června. Dospělí zaplatí 15 a dítě 10 korun.