Byt v přízemí v Kostnické ulici č.p. 4100 se pro nájemníky domu stal noční můrou. Hluk, smrad a injekční stříkačky kolem domu. Tak to v paneláku často vypadalo kvůli problémovému nájemníkovi.

 

V bytě vařil drogy

„Vadí nám kravál v noci, neslyšíme se uvnitř vlastního bytu. Hulákaj, hází kameny do oken,“ říká jedna ze sousedek, která z pochopitelných důvodů nechce být jmenována. „Nejsem v bezprostřední blízkosti, je tam ale bordel a smrad. Když jdu ráno do práce, stojí před dveřmi nějaká individua, bojím se je pustit. Je tu cítit aceton,“ dodává další sousedka.
V úterý si policisté na byt i na jeho obyvatele posvítili a nájemníka zadrželi. „Muž byl opět obviněn z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Uchovával u sebe látky, které se používají při výrobě drog. Momentálně je v cele předběžného zadržení. Tam zůstane do doby než bude rozhodnuto o vazbě,“ informovala tisková mluvčí Policie ČR Chomutov Marie Pivková.
Soud má lhůtu čtyřicet osm hodin, ve které se musí vyjádřit pro nebo proti dalšímu držení ve vazbě. „V případě, že na něj vazba bude uvalena, může strávit ve vězení jeden rok až pět let,“ dodává Marie Pivková.

„Starý známý“

Problémy s nájemníkem začaly už v březnu loňského roku. Sousedé si stěžovali i na městě a to po jednom z policejních zásahů ukončilo s mužem nájemní smlouvu. Vystěhovat se však nechtěl a tak věc skončila u soudu. „Do jeho rozhodnutí a vydání exekučního příkazu k vystěhování nemůže město nájemce násilím z bytu vystěhovat,“ dodal Luboš Mizun, tiskový mluvčí města. A tak nájemníci trpěli dál.
Městská policie místo několikrát kontrolovala. „Naposledy jsme nájemníka pokutovali 20. ledna, byla nahlas puštěná muzika. V letních měsících se k bytu vyjíždělo dvakrát až třikrát denně,“ líčí Vladimír Valenta, tiskový mluvčí městské policie.

Musí jít do vazby

Obyvatelé ze zmíněného domu teď doufají, že jejich soused už se do bytu nevrátí a zůstane ve vazbě. Policie povedeného ptáčka jen tak pustit nechce. „Musí se nasbírat co nejvíce důkazů, aby návrh na vzetí do vazby prošel. Nyní se u něj v bytě našla laboratoř na výrobu drog, což se dosud nestalo,“ uvedl ředitel chomutovské policie pplk. Jiří Volprecht.