Dobrá, takže potištěný papír jsme z následků pokroku vyškrtli. Deník už ale není jen tištěný. Jsme i na internetu a to je médium, které samo o sobě představuje obrovskou dávku pokroku. A my hodláme všechny jeho možnosti využít.
S trojrozměrnými fotografiemi jsem to trochu přehnal, ale krátká videa z hokejových zápasů nejsou vůbec utopií. Naopak – přislíbené už máme videa z kadaňských utkání a teď jen ladíme technické drobnosti, abychom mohli nejzajímavější části zápasů vkládat na web. Audio nahrávky našich rozhovorů s různými osobnostmi mohou podávané informace také zpestřit a tady není třeba ladit technické detaily, ale trochu pozměnit styl práce. Třeba já totiž používám jen papír a tužku (ne že bych byl přehnaně zpátečnický, ale spoustu lidí diktafon znervózňuje a přístroj navíc nerozpozná, co je důležité, a na poslouchání dlouhých politických monologů nemám dostatek trpělivosti ani času).


Další výraznou novinkou na webu Deníku, kterou v nejbližší době zavedeme, jsou on–line rozhovory. Netvrdím, že to je technická revoluce v oblasti médií, ale kdo jiný vám k počítači přivede osobnosti z vašeho okolí? Koho nezajímají názory exhibicionistů z vily VyValených, ale chce vědět, co nového bude v chomutovském zooparku, kdy město konečně opraví silnici před jeho domem nebo jestli je pravda, že jeho oblíbený hokejista chce po sezoně přestoupit, může se povolaných zeptat jen na webu chomutovského deníku.


O tom, kdy kterou novinku spustíme, budeme včas informovat. A bude to v řádu dnů. Slibuji.


josef.dusek@denik.cz