„Z jedné strany nám zde neustále najíždějí kamiony do firmy EBJ a z druhé strany nám U-rampa také moc klidu nedopřeje. Někdy je to tu pro děti nebezpečné právě díky kamionům a potížím s problémovou mládeží. Musíme zde s dětmi pracovat ve stísněných prostorách a jsme tím omezováni,“ píše Iveta Medunová na diskuzním fóru internetových stránek města. Právě Kludského vila by podle ní byla tím pravým domovem Paraplíčka.
Její přání ovšem s velkou pravděpodobností vyslyšeno nebude. Vedení města plánuje vilu zrekonstruovat a umístit zde městskou knihovnu, Paraplíčku by sloužila k některým kulturním akcím pouze zahrada.


„Co se týče budovy, tak tam bude knihovna, podle studie. Na celé záležitosti ohledně Kludského vily se pracuje dva roky, veřejnost byla o všem informována. Jen projekt stál kolem osmi set tisíc korun, v současné době finišují přípravy včetně projektu k žádosti o dotaci, město již čeká na vyhlášení dotačního titulu Evropské unie,“ uvedla tisková mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková.


Bude tedy jirkovská radnice hledat jiné prostory? Podle starosta Radka Štejnara ano, ale hned tak to zřejmě nebude. „Uvažujeme o lepších prostorách pro Paraplíčko. Ale nebudeme zveřejňovat o kterých, protože město potřebuje dořešit majetkové vztahy. Jednání by mohla být po zveřejnění narušena,“ odpověděl Deníku Radek Štejnar. „Paraplíčko bychom rádi viděli v lepších prostorách se zahradou, ale město ve svém majetku bohužel nic takového nemá.“