„Každý týden tu drnčí telefony s prosbou o umístění dítěte,“ dokresluje potřebu dalších prostor vedoucí chomutovského Klokánku Karin Sobotková. Dosavadní dva byty, kde bydlí osm těchto dětí, jsou ale plné, takže žádosti rodin i sociálních pracovníků zatím musí odmítat.
 
Rekonstrukce bývalé mateřinky vyjde na pět až šest miliónů korun. Větší část peněz by mohl poskytnout výtěžek z celorepublikové sbírky České lékárenské komory, která rozmístila kasičky v lékárnách. Každý rok je sbírka zaměřena na potřeby jednoho konkrétního Klokánku a tak od loňského léta, nejméně do poloviny tohoto roku potrvá sbírka na ten chomutovský. Další část financí poskytla módní šou Chomutovská noc módy, kde bylo vybráno 310 tisíc korun, průběžně zasílají příspěvky sponzoři a šanci pomoci mají i lidé, kteří v rámci zimní sbírky do svých schránek dostali složenku a dopis s prosbou o sponzorskou výpomoc.
 
Projekt na rekonstrukci objektu už je zpracovaný. Pracovníci Klokánku už čekají jen na stavební povolení. Práce pak budou rozděleny na tři etapy. V té první, která začne ještě letos, vzniknou dva byty, dvě kanceláře, kterých má Klokánek zoufalý nedostatek a přijímací místnost pro pohovory s rodiči. Další dvě etapy, ve kterých má vzniknout dalších 8 bytů, by se při optimistickém scénáři, mohly vejít do dalších dvou let.
 
„Naše představa je taková, že budova by měla mít několik vchodů,“ dokresluje paní Sobotková. „Nechceme gigantické zařízení s dlouhými a tmavými chodbami, ale útulné bydlení.“