V 59. minutě zápasu totiž vstřelil domácí Mikšovic gól na 4:1, ale místo oslavných chorálů vylétla z kotle chomutovských příznivců modrá dýmovnice, která na několik minut přerušila utkání. Klubu hrozí pokuta i uzavření stadionu! Policie ČR už dostala podněty k trestnému stíhání na Tomáše Pavlatu.
Zasedání disciplinární komise je na programu už dnes. „Ještě jsem nedostal do ruky zápis o utkání, vše se bude řešit až na zasedání disciplinárky. Klubu hrozí finanční pokuta nebo i podmínečné uzavření stadionu. Až takhle dramaticky bych to neviděl, ale já jsem jen jeden z členů disciplinárky, uvidíme po zasedání,“ komentuje možné postihy pro chomutovský klub Stanislav Šampalík, člen disciplinární komise ČSLH.


V případě uzavření stadionu by to byla pro klub pořádná rána. „Kdyby to bylo na několik zápasů, šlo by řádově o statisíce. Přišli bychom o příjem ze vstupného a sportovně by to také mohl být průšvih, hráči by nehráli na domácí ploše. Podívejte na Pardubice, kvůli opravě stadionu hrají všechny zápasy venku a jsou v tabulce předposlední,“ přibližuje dopady možného uzavření stadionu generální manažer KLH Chomutov Milan Vacke. „Trestní oznámení na pana Pavlatu je podané, teď počkáme na verdikt disciplinárky,“ dodal.
“Dopad na náš klub to bude mít i ve společenské úrovni, o chomutovském klubu se díky tomuto incidentu, způsobeném jediným fanouškem, mluví v hodně negativním světle,“ přidává se marketingový manažer KLH Chomutov David Dinda.


Hlavním rozhodčím zmiňovaného zápasu byl Miroslav Jebavý. „Po tomto incidentu jsem udělal to, co mi ukládají řády. Zavolal jsem si hlavního pořadatele, ten to vyřešil a zápas se tak mohl normálně dohrát. Vše je podrobně popsáno v zápise o utkání,“ říká rozhodčí Jebavý.
Mezi samotnými hráči způsobila vhozená dýmovnice šok. „Nebylo nám z toho dobře. Do konce zápasu chyběla minuta a půl, být to tak deset minut do konce, tak to rozhodčí ukončil a naše snažení bylo zbytečné. Byli jsme naštvaní. Mysleli jsme si, že to byla akce jedince a ne celého kotle, ale my na ledě také zodpovídáme za sebe jako tým, tak by si to i fanoušci měli ohlídat,“ řekl kapitán chomutovského týmu Radek Šíp.


Ten bude po dnešním zápase společně s obráncem Josefem Révayem, útočníkem Milanem Kostourkem, trenérem Vladimírem Kýhosem a manažerem Milanem Vackem k dispozici fanouškům. Půl hodiny po skončení dnešního zápasu s Kadaní se totiž v salonku restaurace na zimním stadionu koná schůze příznivců KLH Chomutov s výše jmenovanými.