Nyní mají šanci, že zasloužené peníze uvidí na svém účtu. Vyplatí jim je stát přes úřad práce, týká se to mezd až za tři měsíce a případného odstupného. Umožňuje to nový insolvenční zákon, místo zaměstnanců, pak na zkrachovalém Karlovarském porcelánu bude dlužné peníze na výplaty vymáhat stát.


Agendu, a to i pro klášterecké, vyřizuje karlovarský úřad práce. Aby místní nemuseli až do Varů, otevře pobočky přímo v Klášterci.

„Ano, jsme s úřadem domluveni. Půjčili jsme jim u nás místnost,“ potvrdila tajemnice městského úřadu v Klášterci Lenka Antolová.


Další dočasná pobočka bude otevřena přímo v porcelánce, která pod novým majitelem částečně obnovila provoz. Obě se otevřou na dva dny, příští týden ve středu od půl deváté do pěti hodin, ve čtvrtek do půl čtvrté.


Dvě pobočky se otevírají proto, aby se mohli přihlásit jak zaměstnanci, kteří se do porcelánky vrátili, tak ti, kteří už pracují někde jinde, nebo jsou bez práce.


Zaměstnanci musí donést zvláštní žádosti, jejichž tiskopisy si už nyní mohou vyzvednout také na úřadu práce v Chomutově, městském Úřadu v Klášterci a v porcelánce. Kromě toho je také potřeba pracovní smlouva, doklad o ukončení pracovního poměru, občanský průkaz a kartička zdravotního pojištění.


Pokud bude vše v pořádku, pracovnice karlovarského úřadu by žadatelům měly dát do deseti dnů vědět, na jakou částku mají nárok. Tu by pak měli dostat do konce srpna.


Peníze nedostávaly stovky zaměstanců klášterecké porcelánky, stejně tak jako další pracovníci celého holdingu. Zkrachovalý Karlovarský porcelán koupila společnost Hengis, nyní přejmenovaná na Thun 1794. Ta do nově rozjeté klášterecké porcelánky nabrala část bývalých zaměstnanců, chystá se vzít i další.