Jak včera pro Deník uvedl ředitel podniku Ladislav Čepera, firma plynule navazuje na zakázky pro dřívější obchodní partnery.

„Výrobu jsme rozběhli zatím tak na padesát procent. Už tu pracuje dvě stě lidí,“ oznámil. Před zastavením výroby na konci března však v závodě pracovaly čtyři stovky zaměstnanců.


Majetkové spory, kvůli kterým dřívější vlastník (firma HTC Holding) výrobu zastavil, se však do provozu stále promítají. Bývalý majitel si totiž ještě nestihl odvézt všechen svůj majetek. „Zatím ho stále inventurují. Měli termín pro vyklizení, který nesplnili, ale postupně se situace napravuje,“ uvedl Čepera.


Do Klášterce se také postupně vrací nářadí, které předchozí majitel odvezl na Slovensko. Také tady už ale vypršel termín, který firmě stanovil správce konkurzní podstaty. Právě ten podnik pronajal firmě ZKL–Roll a bývalého vlastníka vyzval, aby klášterecký závod vyklidil.


Firma HTC Holding koupila v roce 2002 fabriku od jiné společnosti, která ji vykoupila z konkurzu. Jenže Vrchní soud rozhodl, že společnost musí podnik do konkurzu vrátit. HTC pak oddělila svůj majetek od konkurzního a kvůli tomu se zastavila výroba.