Dva a půl milionu korun stálo luxusní dětské hřiště za Dlouhou ulicí v Klášterci. Konečná cena to ale nebude. Klášterecká radnice bude muset přihodit bezmála sto tisíc korun. Tolik bude stát kamera monitorovacího systému a osvětlení hřiště.
Odpočinková zóna, jak se celý areál s dětským hřištěm oficiálně nazývá, funguje jen pár měsíců. Provoz doprovázejí problémy. Ty mají na svědomí skupinky místní omladiny. Hřiště se stalo jejich oblíbeným místem, což se samozřejmě nelíbí dětem ani jejich rodičům.
„Dělají neskutečný bordel. Sedí tam klidně od dvou odpoledne až do noci. To si pak jdu s dětmi raději hrát jinam,“ rozčilovala se jedna z místních – Věra Jeslínková.
 
Další problém – nudící se mládež začala hřiště demolovat. „Pár věcí je poškozených. Například sloupali střešní krytinu na stříšce jedné z prolézaček,“ řekl Deníku klášterecký místostarosta Stanislav Stehlík.
Klášterecká radnice zareagovala.
„Přes léto nainstalujeme u hřiště monitorovací kameru městské policie a osvětlení. To by snad mělo pomoci,“ doufá místostarosta Stanislav Stehlík.
O dění na hřišti budou mít díky kameře dokonalý přehled operátorky městského kamerového systému a strážníci tak budou moci pružněji reagovat na aktuální potíže.