V současné době je v Klášterci osm pracovníků městské policie. Z toho je šest činných strážníků a dva se starají o kamerový systém. Ve srovnání s blízkou Kadaní, která má celkem dvacet šest strážníků a čtyři dispečerky, je tento stav opravdu krizový.


Nedávno však proběhlo výběrové řízení. „Z toho vyšli možná tři noví policisté. Možná proto, že musí ještě absolvovat psychologické vyšetření a teprve po té se rozhodne, kdo bude přijat,“ oznámil starosta Jan Houška.


Podle velitele městské policie je tato situace nedostačující. Proto je také permanentně vyhlášeno výběrové řízení. „Problém je ale v tom, že z posledních třech nebyl vybrán ani jeden uchazeč. Buď nesplnil zákonné podmínky (věk, bezúhonnost,spolehlivost), nebo neprošel psychotesty,“ vysvětluje velitel městské policie Petr Hörbe.


Podle něj jsou psychotesty základem. „Někdy se stává, že je to na hraně, ale v tomhle jsme se starostou za jedno. Práce je náročná a neděláme kompromisy. Má to fatální následky na kolektiv i na práci strážníka,“ říká Hörbe.


Psychotesty absolvují tři zájemci již příští týden. Pokud jimi projdou ,do služby by mohli nastoupit již 1. května.


Počet strážníků se odráží i na pracovní době policie. Zatímco v Kadani mají nepřetržitý dvacetičtyřhodinový provoz, v Klášterci tomu tak není. Soboty a neděle dopoledne má veřejný pořádek na staroststátní policie.


Rada však stanovila počet strážníků na dvanáct. „Chceme se dostat na tento stav,“ říká starosta. „K tomu aby bylo možné sloužit dvacetčytři hodin denně, by bylo zapotřebí patnáct strážníků,“ dodává.