Současnou škvárovou běžeckou dráhu pokryje nový tartanový povrch, opraví se i všechny atletické sektory , například pro skok do dálky nebo vrh koulí. Za jednou z branek vznikne i hřiště pro malou kopanou.


Novinky na sportovišti budou vybudovány v rámci druhé etapy obnovy areálu. V té první byl opraven zimní stadion, tenisové a volejbalové kurty získaly nový povrch. Opravy se dočkala i výměníková stanice, která celý areál zásobuje teplem. Na místě také vyrostly nové tribuny s několika řadami plastových sedaček.


První část renovace areálu vyšla město na třicet milionů korun, všechny peníze šly z městské kasy. Na druhou část oprav je počítáno s rozpočtem zhruba dvojnásobným, radnice požádá o dotaci z regionálního operačního programu.


Pokud bude žádost úspěšná, mohou se Klášterečané na přebudovaný areál těšit již na podzim příštího roku.


Od nového vybavení si město slibuje zlepšení sportovní vyžití pro obyvatele i žáky místních škol. Osvětlení má pomoci k tomu, bay se sporoviště a hlavně fotbalové hřiště mohlo využívat i ve večerních hodinách.


Kromě obnovených sporotvišť vyroste v areálu i budova se sociálními zařízeními a bytem pro správce. Rekonstrukcí projde i současné dětské hřiště. Městský stadion obklopí také zbrusu nový plot. (rod)