Začátek: zimák, kurty, M–club

Do této doby se udělají umělé povrchy volejbalových a tenisových hřišť, které vystřídají antuku.

„Cílem je mít vše hotové nejpozději do června, tak aby byla zachována ještě část sezóny. Bohužel technologie, která se používá při výrobě nových povrchů, nejde provádět na podzim nebo mimo sezónu,“ říká klášterecký místostarosta Tomáš Šroubek.


Až bude tato etapa hotová, otevřou se sportoviště veřejnosti. „Umělé plochy zajistí téměř bezúdržbový provoz, na čemž se dají ušetřit tisíce,“ říká místostarosta.


Také proto budou opravená sportoviště otevřená od rána až do večera. Využívat je budou školy, školky, ale i rekreační sportovci. „Nebudeme muset stavět nová sportoviště u škol, všechny školy mají totiž areál v docházkové vzdálenosti a v rámci rozcvičky sem doběhnou,“ dodává.


Kromě opravy volejbalových a tenisových kurtů proběhne v rámci první etapy rekonstrukce objektu M-clubu, kde se nachází fitness, sauna, masáže a další služby. Všechna tato zázemí budou opravena. Na místě bývalé restaurace vznikne nově ubytovna pro sportovce s čtyřiceti pěti místy. Nová restaurace se vybuduje v rámci druhé etapy v druhém podlaží budovy, kde budou mít zázemí sportovní kluby a sportovci.


Asi nejdůležitější částí první etapy je oprava zimního stadionu, kde jsou dlouhodobější problémy s chlazením a vytápěním. Proto proběhne celková rekonstrukce a výměna technologie chlazení i výměníkové stanice. Také tělocvična zimního stadionu bude mít novou podlahu. Na všechny tyto akce, které proběhnou v první fázi, Klášterec vyčlenil z rozpočtu 30 milionů korun.

Přes zimu město doprojektuje druhou etapu, ve které je hlavním cílem vybudování zázemí pro fotbal, atletiku, tenis a volejbal. Svoje zázemí by měly kluby najít v přízemí nově postavené budovy – hned vedle atletického oválu. Nad ním by pak měla fungovat klubová restaurace. Vedle něj budou postaveny tribuny pro diváky.


Ve třetí etapě bude opraven atletický ovál a fotbalové hřiště. Škvárový povrch oválu vystřídá moderní umělý povrch, zrovna tak tomu bude i v případě hřiště pro fotbal, kde bude umělá tráva. Součástí těchto úprav bude i vybudování severního záchytného parkoviště a rekonstrukce komunikací uvnitř areálu.


Celý projekt má podle slov místostarosty Šroubka všeobecnou podporu. Celková suma, kterou si rekonstrukce vyžádá je devadesát milionů. Letní sportovní sezóna 2010 by už podle něj měla probíhat na novém moderním sportovišti.