Jak bude ale křižovatka Osvobozené s Ciboušovskou a Pražskou, kde je autobusové nádraží, vypadat ještě není jasné. Koncem května jednalo vedení města s Řiditelstvím silnic a dálnic (ŘSD) o tom, zda se s křižovatkou bude vůbec něco dělat. Výsledek je jednoznačný, obě strany se shodly ba tom, že ano.


Město nyní nechá na vlastní náklady zpracovat studii možného řešení křižovatky. „Zatím jsou možné všechny varianty kromě mimoúrovňového křížení,“ informuje místostarosta Stanislav Stehlík. Mohl by zde být tedy kruhový objezd nebo světelná křižovatka.
„V létě by mohla být studie hotová, aby se na podzim mohlo postupovat dál,“ říká místostarosta. „V příštím roce by se nechal vypracovat projekt a dalo by se to do rozpočtu,“ dodává. V roce 2010 by se podle něj mohlo začít.


Část investic totiž bude muset do nové křižovatky vložit také město. „ Spadají do toho totiž i věci, které nám nepatří, jako jsou chodníky, nebo veřejné osvětlení,“ vysvětluje ředitel chomutovského ŘSD Renné Komínek. I podle něj by se mělo začít a skončit v roce 2010. „Když to bude dřív, tak to bude jedině dobře,“ dodává.

Důvodem proč chce město zasáhnout do tohoto křížení ulic není jen problematické vyjíždění z autobusového nádraží na ulici Osvobozená, která je velmi rušná.

Další plus by měl kruhový objezd či světelná křižovatka přinést chodcům, kteří „třináctku“ jen těžko přecházejí. Nový technický prvek na silnici by měl totiž zbrzdit řidiče, kteří tuto komunikaci využívají při průjezdu Kláštercem. Město totiž razí cestu přirozeného zpomalování provozu v centru města.