K dispozici jsou už i jména jejich nástupců. Za stranu Volba pro město nahradí Jiřího Jedličku Tomáš Šroubek. O tom, kdo usedne do uvolněného křesla v městské radě, rozhodne na své čtvrteční schůzi klášterecké zastupitelstvo. Za stranu SNK Evropští demokraté nahradí Evu Sadílkovou v zastupitelstvu Jan Vilánek.
Ředitel kláštereckého gymnázia Jiří Jedlička označil důvody svého rozhodnutí jako pracovní. „Hlavním důvodem je má práce. Ve školství teď přicházejí velké změny a já chci být u toho. Myslím, že jsem se na vedení města podílel už dostatečně dlouhou dobu, je čas předat štafetu mladším, kvalitně pracujícím lidem,“ řekl Deníku odstupující radní.
Zároveň ale napadl současné rozdělení politických sil v Klášterci. „Máme zde rozvíjející se lázeňskou zónu, město má před sebou mnoho důležitých úkolů. Ale dokud se budou zastupitelé města tvrdě dělit na opozici a koalici, Klášterci to neprospěje,“ posteskl si Jedlička.
Deníku se bohužel nepodařilo spojit s Evou Sadílkovou. Podle dostupných informací se i ona vzdala mandátu zastupitele z pracovních důvodů. Eva Sadílková vyučuje na kláštereckém gymnáziu český a německý jazyk.