Na výběrové řízení vyhlášené městem se přihlásily tři firmy.


„Vítězná společnost Felicitas už provozuje lázně v Poděbradech a zabývá se provozem lázní typu wellness v Bechyni,“ naznačil profil společnosti starosta Jan Houška.
Město vybralo tuto firmu hlavně díky jejím zkušenostem v oboru.


„Máme zde také finanční jistotu, kterou je velký kapitál firmy. Jako partnerovi nám vyhovuje její záměr, který předložila ve svém projektu. Vybuduje se nové partnerství, při kterém vznikne nová firma, nejspíš akciovka,“ vysvětluje vedoucí odboru strategického rozvoje, správy majetku a územního plánování Kateřina Mazánková, proč si město vybralo právě Lázně Felicitas.

V projektu, který Lázně Felicitas předložily komisi výběrového řízení, je definován postup dobudování lázeňského komplexu.


„Chceme, aby v již zrealizovaném areálu Lázeňského domu Evženie byl zahájen provoz co nejdříve,“ říká jednatel firmy Tomáš Konderla.Zprovoznění celého areálu bude probíhat ve dvou fázích. V té první, která by se měla uskutečnit do 30. 6. 2008, se otevře balneorehabilitační a léčebné centrum pro ambulantní pacienty a obyvatele Klášterce nad Ohří a okolí. Současně s tím bude zahájen provoz části wellness včetně bazénu a poskytovaní doplňkových služeb.


V druhé fázi bude zahájen provoz omezené ubytovací kapacity a firma Felicitas společně s městem bude pokračovat v přípravách a realizaci investice do výstavby čtyřhvězdičkového hotelu s kapacitou okolo sta lůžek. „Věříme, že se celý projekt podaří ukončit do konce roku 2010. Podobnou investici naše společnost ukončila v loňském roce v Poděbradech a věřím, že se nám nyní naše zkušenosti zúročí,“ komentuje plány Felicitas Tomáš Konderla.


Společnost Lázně Felicitas s.r.o. provozuje lázeňská zařízení již deset let. „V současné době vlastníme a provozujeme lázeňská zařízení ORFEUS, Balneo - rehabilitační centrum a Spa Hotel Felicitas v Poděbradech a dále Lázeňské léčebné domy JUPITER v Bechyni,“ informuje Tomáš Konderla.


Všechna tato zařízení jsou registrována jako nestátní zdravotnické zařízení lázeňské péče. Zákazníky jsou jak pacienti, které posílají lékaři, tak i klienti komerčních ozdravných, regeneračních, rekondičních a relaxačních typů pobytů nejen z České republiky.


Poptávka po pobytech s důrazem na kvalitní služby jak v oblasti ubytování a stravování, tak především v oblasti léčení a lázeňské péče neustále stoupá. „Kvalita a složení přírodního léčivého zdroje v Lázních Evženie předurčuje tuto lázeňskou lokalitu k poskytování kvalitních služeb,“ říká Tomáš Konderla.
„Dobudováním ubytovací, stravovací a kongresové kapacity vznikne moderní lázeňské zařízení poskytující komplexní služby v oblasti lázeňství, wellness, kongresové turistiky a volnočasových aktivit. O obrovském potenciálu českého lázeňství již dnes nemůže nikdo pochybovat a lázně v Klášterci nad Ohří nejsou nové, ale jsou to obnovené lázně s tradicí, na kterou se budeme snažit navázat,“ dodává.