Podle místostarosty Stanislava Stehlíka město se schodkem počítalo, i když s nižším.

„Společnost se rozjíždí, ztráta byla plánovaná,“ vysvětluje.


Oproti plánu je ale manko vyšší, podle Stehlíka asi o čtyři sta tisíc korun. „Bylo to způsobeno skluzem při založení společnosti,“ popisuje.


Zpoždění se nelíbí ani oslovenému opozičnímu kláštereckému zastupiteli Miroslavu Řebíčkovi. „Bylo tam dlouhé nicnedělání mezi stavebním dokončením a založením organizace,“ říká Řebíček, který je zároveň v dozorčí radě společnosti Lázně Evženie a.s., která za provoz lázní odpovídá.


S dotací do lázeňského domu však souhlasí. „Když se město pustilo do tak velkého projektu, nejde otočit kormidlo. Jsou v tom velké peníze a lázeňství není špatný směr rozvoje města,“ dodává.


Ředitel skončil, nový nebude


S koncem roku končí současný ředitel Lázní Evženie Jiří Vronský. Podle místostarosty Stehlíka je to kvůli snížení nákladů. „Funkce ředitele se zruší, společnost bude řídit přímo představenstvo. Pan Vronský s námi bude spolupracovat externě,“ uvedl k odvoláni ředitele.


Podle zastupitele Řebíčka jde ale o nesystémový krok. Myslí si, že by si město mělo najmout a zaplatit krizového manažera, který by společnost převedl přes startovací období.


Představenstvo, které bude společnost řídit, také prošlo změnami. Místo odvolaného Josefa Mičana nastoupí Milan Doležal. Předsedou zůstává druhý místostarosta Klášterce Tomáš Šroubek, místopředsedou Tomáš Konderla.

Záměrem města je, aby lázně byly samostatné a vydělávaly. Podle Stehlíka je možné, že příští rok skončí hospodaření lázní na nule nebo s malou ztátou. Rok 2010 už by mohl být ziskový.


Záviset bude také na tom, zda bude k dispozici lázeňský hotel. Klášterec bude žádat o dotace z regionálního operačního programu, případně bude postaven za soukromý kapitál. Hostům by měl nabídnout pětaosmdesát lůžek, což je oproti dřívější variantě zhruba o pětinu méně.


Základní kapitál byl navýšen o 2 miliony


Zastupitelé rozhodli i o navýšení základního kapitálu o dva miliony korun, nově tedy bude šestimilionový. Případné další ztráty by měly být hrazeny dalším navýšením základu. Později chce město akcie společnosti prodat a peníze z prodeje použít do rozpočtu města.