Lázeňští hosté se mohou těšit na opravdový luxus. Hotel se čtyřmi hvězdičkami nad vchodem bude dvěma tunely spojen s lázeňským domem Evženie, hosté se tak suchou nohou dostanou z hotelu k návštěvám léčebných procedur. „Dále bych zmínil restauraci, bar, Wellness, několik saun nebo kongresové centrum pro sto lidí,“ vypočítává klášterecký místostarosta Tomáš Šroubek.


BUDOUCNOST V PLÁNU. Urbanistická studie rozvoje lázeňského areálu Evženie. V areálu se v současné době nachází lázeňský pension, restaurace Peřeje, krytá kolonáda a Lázeňský dům Evženie. V jeho sousedství je vyobrazený plánovaný čytřhvězdičkový hotel. Společensko–kulturní pavilon znázorněný vlevo a sportovní wellness hotel vpravo nahoře je zatím jen plán do vzdálenější budoucnosti.

Klášterecká radnice už ve výběrovém řízení vybrala firmu, která zhotoví stavební projekt a připraví stavební povolení. „Požádáme o dotaci z Evropské unie. Pokud budeme úspěšní, hotel by mohl stát už v roce 2009. Pokud nebudeme, pokusíme se najít soukromého investora,“ řekl Deník klášterecký starosta Jan Houška.


Podle Tomáše Šroubka přinese stavba hotelu oživení města. „Je to jednoduché. Bude více hostů, tím pádem přibudou ve městě restaurace, kavárny, dojde k oživení historického centra města, včetně náměstí.“