Kde je v Klášterci největší nedostatek parkovacích míst? Bez větší diskuze to je Nové sídliště, konkrétně lokalita okolo Dlouhé ulice a aquaparku. Problém by podle radnice měl být vyřešen stavbou vícepodlažní garážové haly. „Máme předběžně vytipováno několik míst, zcela jistě to ale bude právě na tomto sídlišti, kde je problém s parkováním největší,“ potvrdil klášterecký starosta Jan Houška.
 
Jak dále řekl, projekt je zatím ve stádiu zrodu. „Proběhnou konzultace s projektantem a další jednání. Protože budou místa zpoplatněna, musíme vytvořit cenovou kalkulaci a zeptat se lidí, zdali mají o tuto službu zájem. Patrové garáže jsou moderním trendem, určitě se najde hodně lidí, kteří chtějí parkovat a mít přitom auto v suchu a nezasněžené.
 
Projekt má ale i své kritiky. Jedním z největších je zastupitel z opoziční ČSSD Miroslav Řebíček. „Největší háček je v tom, že místa budou zpoplatněná. Město má povinnost umožnit lidem zaparkovat své auto. Nemusí se stavět za miliony patrová garáž, lidem stačí obyčejná šotolinou vysypaná a zválcovaná plocha. Mimo to existuje už několik let podle mého názoru vhodnější projekt, kterým je propojení parkoviště u aquparku s parkovištěm v Dlouhé ulici.“