Na rekonstrukci nebyly peníze


Nedávno majitel domu, který má každý na očích, uznal, že opravit jej je finančně velmi nákladné. „Výstavbu zdržel hlavně velký rozpočet na opravu této budovy a realizaci celého projektu,“ přiznal při rozhovoru pro Deník Roman Tirpák.


Dům opraví nový majitel


Tirpák se rozhodl najít někoho, komu dům odprodá. Na dům má však předkupní právo město. „Pan Tirpák nás požádal, jestli by mohl tu budovu, prodat někomu, kdo ji opaví za něj,“ oznámil místostarosta Klášterce Stanislav Stehlík.


Prodej domu se projednával na zastupitelstvu a odprodej město odsouhlasilo. „Pokud se dohodlo město s panem Tirákem, tak to od něj odkoupíme,“ potvrdil jednatel firmy JZ Reality Jan Zavadil.


Začne se už letos


Město má podle místostarosty Stehlíka s firmou uzavřenou jakousi gentlemanskou dohodu, že se stavební práce zahájí už letos. „Jestli dům budeme moct koupit, začneme opravovat už letos a hotovo by mělo být příští rok,“ potvrzuje Jan Zavadil. „Pokud proběhne prodej už letos, tak předpokládám, že bude hotovo už na jaře. Ze stavebního hlediska je to připraveno,“ dodává.


Z původních cílů se musí slevit


Původní plán se asi hned neuskuteční, ale hlavní cíl se splní. Dům bude opraven. Původně totiž měla být vedle domu ještě rehabilitační přístavba. „Určitě tam budou nějaké změny, proti původnímu plánu. V první fázi dojde pouze na opravu samotného domu, kde se udělají bytové jednotky,“ potvrzuje Jan Zavadil. „Na druhou fázi zatím nedojde. Je to finančně nákladné a návratnost je dlouhodobá,“ uzavírá.


Spokojeni budou všichni


Kdyby město nemělo doložku o předkupním právu, tak by dům mohl zůstat ve stejné podobě třeba dvacet let. Nyní budou spokojeny všechny strany, město majitel domu i lidé kteří na stav domu dlouho nadávali. „Je to hrozný. Majitel s tím nic nedělá. Je to ostuda. Musím se na tu hrůzu dívat každý den. Jezdí sem hodně cizinci, co si o nás pomyslí. Už mu nevěřím, že s tím, něco udělá,“ říkala ještě před nedávnem Zděnka Mokrá z Klášterce. Během půl roku se však může všechno změnit.