Invalidní důchodce Josef Fux daroval Klášterci svůj rodinný domek stojící na kraji města. Podle všeho se jedná o raritu, která nemá na Chomutovsku obdoby.


Darovaný rodinný domek stojí v lokalitě zvaný Průsek. „Je ve slušném stavu, jeho cenu i s pozemkem bych odhadoval tak na šest set až sedm set tisíc korun,“ řekl Deníku klášterecký místostarosta Stehlík. „Rád bych tento čin vyzdvihl, s něčím podobným jsem se ještě nesetkal,“ pokračoval.
Není se co divit, podle všeho se totiž jedná o první případ tohoto druhu na Chomutovsku. „Občas se stane, že někdo městu daruje malý kus pozemku. Rozhodně ale ne celou nemovitost,“ sdělil Luboš Mizun z chomutovského magistrátu. Stejně odpověděla na náš dotaz i tisková mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková, na něco podobného se nepamatuje ani kadaňský starosta Jiří Kulhánek.


Deník oslovil i Josefa Fuxe. „Jsem na tom zdravotně velice špatně, tak co bych s tím barákem dělal? Příbuzné nemám a nikomu nic nedám,“ svérázně okomentoval svůj dar důchodce bydlící v Chomutově.
Vedení klášterecké radnice nyní zvažuje možnosti využití nezvykle nabytého domku. „Existuje několik variant, mohl by tam být například byt lesního správce, který nyní bydlí v hájence na Měděnci. Každopádně domek město neprodá, z morálního hlediska by to jistě nebyl krok správným směrem,“ nechal se slyšet místostarosta Stehlík.