Nejde jen o benzínku, ale také o vyřešení křižovatky. Jednou z variant je výstavba kruhového objezdu.


Dnes stojí na místě starší stavba, takzvaný „likusák“. Ten v případě, že se v Klášterci začne stavět, padne.


Otázka nové benzínky a kruhového objezdu vyvolává u místních vlnu nevole. Na město přišly dvě petice, v nichž občané stavbu odmítají, proti vystupuje i opozice v zastupitelstvu.


Přitom není vůbec jasné, zda benzínová stanice v centru města vůbec bude, nyní pouze město chce vyjednávat s investorem, co dostane za to, když stavbu povolí. Ale i toto vyjednávání vyvolává mnoho emocí, podobně, tak jak to bylo vidět na posledním obecním zastupitelstvu.


Došlo to až k tomu, že šéf nejsilnější opoziční strany Miroslav Řebíček (ČSSD) obvinil radní města z toho, že podporou výstavby sledují své vlastní ekonomické zájmy. Tuto svou odvážnou myšlenku ale ničím konkrétním nepodložil.


Radní takové nařčení rozčílilo, například starosta Jan Houška po Řebíčkovi chtěl, aby své tvrzení buď nějak potvrdil, nebo odvolal. Argumenty Rady města, jejíž členové s investory vyjednávají, jsou jednoduché: Proč něco odmítat dopředu, aniž bychom měly všechny podklady a nabídku kompenzací investora? V takovém duchu vystoupil například radní V. Homolka (KSČM), který tvrdí, že se stavbou nesouhlasí, ale nevidí důvod, proč se nezaobírat všemi žádostmi.


Ovšem opozice, kterou přišlo na zastupitelstvo podpořit i několik místních občanů, kteří se stavbou nesouhlasí, má jasno už předem. Benzínových pump máme v Klášterci dost, není důvod stavět další, navíc v centru, říká. Opoziční zastupitelé také dodávají, že kruhový objezd, který by také na místě mohl vzniknout, neodlehčí přetíženému hlavnímu tahu, ale naopak. O benzínové pumpě v centru by chtěli mít referendum.


Další debatě jsou nakloněni i radní, starosta Houška řekl, že on ani rada nic proti vůli lidí násilím protlačovat nebude.


Jak už jsme informovali dříve, investorem a zájemcem o vybudování benzínové stanice je firma Real estate, v jejíž představenstvu sedí i bývalý chomutovský starosta a exsenátor Alexandr Novák a jeho manželka. Společnosti také patří některé pozemky na inkriminovaném místě.