Vedení města naplánovalo rekonstrukci na několik etap. „V první etapě se pustíme především do nutných oprav zimního stadionu. Máme problémy s chlazením a vytápěním, nutná bude rekonstrukce výměníkové stanice,“ uvedl před časem místostarosta Tomáš Šroubek.
První etapa by měla stát zhruba devětadvacet milionů korun, které dále město utratí za rekonstrukci budovy M– clubu včetně oblíbeného fitnessu a nyní nuceně uzavřené sauny. „A také chceme vyměnit povrchy tenisových a volejbalových kurtů,“ pokračoval Tomáš Šroubek.


Tím ale modernizace sportovního areálu nekončí. Podle představ vedení města by se sportovci v nadcházejících letech mohli dočkat kryté tribuny fotbalového hřiště, na kterém bude položen umělý trávník, obnovy atletické dráhy, nových šaten, ubytovny, restaurace, rekonstrukce tělocvičny v areálu zimního stadionu nebo rozšíření parkovišť.


„Celkové náklady odhaduji na osmdesát milionů korun, budeme samozřejmě žádat o dotace. Pokud je nezískáme, projekt zrealizujeme postupně z našeho rozpočtu,“ řekl novinářům místostarosta Stanislav Stehlík. „Naším cílem je do tří let sanovat sportovní areál tak, aby bez větších zásahů sloužil dalších třicet let. V jeho okolí jsou také dvě základní školy. Areál tedy bude po opravě splňovat i kritéria pro využívání sportovišť pro výuku tělesné výchovy,“ dodal Stehlík na závěr.