Nejen údaje v kalendáři, ale i současný průběh počasí zkracuje termíny otevření koupališť. Klášterecký aquapark ožil už minulý týden. Možnost relaxovat se zde využily hned první víkend stovky lidí.
I když loňský srpen je v návštěvnosti zapsán červenými čísly, branami prošlo v tomto měsíci pouze tisíc sto lidí, oproti červenci, kdy to bylo třicet osm tisíc, vstupné zůstává stejné. Činí čtyřicet korun na den. Stejně jako loni se bude hradit vstupné, ale i jízda na tobogánech či pobyt ve vířivce přes magnetickou vstupní kartu.
„Letos dochází k jejich výměně. Deset let fungující komunikační systém je už zastaralý a proto ho čeká modernizace,“ zdůvodňuje správce Čermák.
Nová karta, kterou každý návštěvník obdrží hned při první letošní návštěvě má platnost pět let a její cena bude dvacet korun. „Karta není nikterak pojištěná a lze ji dobít u pokladny nebo v mincovně,“ varuje Čermák před dobíjením příliš vysokých částek.
I v letošním roce stejně jako loni bude druhý nejdelší tobogán v Česku, kterým se může zařízení pochlubit (sto dvacet osm metrů), v době od devíti do jedenácti hodin zdarma.
Klášterecký aquapark je otevřený už jedenáctou sezónu a přestože se jedná o moderní zařízení a není zde v celku co vylepšovat, vymýšlí Čermák pro návštěvníky lákadla.
„V době od jednadvaceti do třiadvaceti hodin připravujeme noční plavání, ale vše závisí na počasí. Přesné termíny budou zveřejněny na našich internetových stránkách,“ říká Čermák.
Další nejbližší zajímavou akcí, kterou mají Klášterečtí v programu na letní sezónu je tunning party. Pokud nedojde ke změně, uskuteční se 7. července.
Využít všech služeb aquaparku mohou návštěvníci každý den od devíti do jedenácti hodin.