Anonymní pisatel napadl prodej patnáctihektarového pozemku v průmyslové zóně IP Verne anglické developerské firmě Centrepoint Verne a.s., který Klášterec vybavil inženýrskými sítěmi právě za dotační miliony. Podle anonyma se tak stalo v rozporu s dotační smlouvou. Ta říká, že inženýrské sítě nesmí Klášterec nikomu prodat.


Vedení klášterecké radnice v čele se starostou Janem Houškou bylo přesvědčeno, že smlouva porušena nebyla. „Prodali jsme pouze pozemky, ale ne inženýrské sítě. Ty jsou ze zákona chráněny věcným břemen,“ vysvětloval tehdy bývalý radní Zdeněk Šroubek.
Ovšem Klášterec čekalo pracné vysvětlování na ministerstvu financí, po kterém zase chtěla vysvětlení Evropská unie. Uběhlo pár měsíců a jak se zdá, pro Klášterec vše dopadlo dobře. „Žádné miliony vracet nebudeme. Na ministerstvo jsme posílali vysvětlující dopis. Od té doby se ministerstvo ani unie neozvaly.


I když Klášterec nad Ohří vyšel z boje s anonymem jako vítěz, ten přesto může nebo mohl město poškodit. „Ublíží to kreditu města, což nás může mrzet při získávání dalších dotací,“ řekl na začátku aférky Zdeněk Šroubek.