„Prodej přinese městu nemalé finanční prostředky. Kolik to přesně bude, zatím nevím,“ řekl Deníku klášterecký starosta Jan Houška. Na posledním jednání zastupitelů, padla částka dvaceti milionů korun. „To zatím není jasné, podíl města musí stanovit znalci. Až se bude prodej schvalovat, chci mít na stole minimálně dva soudní posudky, dodal vzápětí.
Schvalování záměru prodeje v zastupitelstvu předcházela kritika několika opozičních zastupitelů, především z řad ČSSD.

Ti dokonce na protest odešli ze sálu. „Materiál o prodeji byl zastupitelů doručen večer před jednáním, důvodová zpráva byla navíc zcela nedostatečná. Jedná se o zásadní prodej majetku města, takto by jistě radnice postupovat neměla,“ vysvětloval důvody protestu Ivan Dimun z ČSSD.
Starosta se hájí. „Nechtěli jsme ztratit čas, nyní můžeme prodej v klidu připravovat. Navíc se jednalo pouze o záměr prodeje, který může podle zákona vyhlásit starosta nebo rada. Do zastupitelstva to jít vůbec nemuselo,“ uvedl Jan Houška.


Ivan Dimun nesouhlasí ani se samotným prodejem podílu. „Firma Městská energie si vede dobře, není důvod se podílu města zbavovat. Město už například nebude moci ovlivňovat cenu tepla,“ upřesnil Ivan Dimun.
I na toto má Jan Houška opačný názor. „Město nemá zásadní vliv na chod firmy, máme zde pouze minoritní podíl. Prodej se jeví jako nejlepší řešení, získáme nezanedbatelné finanční prostředky.“


Zbylý většinový podíl v Městské energii vlastní firma Bytosprav MŠ, kterou spoluvlastní Mikuláš Malast a Zdeněk Šroubek. Městská energie se zabývá správou a údržbou městského bytového fondu, do bytů včetně škol, školek a budov v majetku města dodává teplo, stará se například o veřejné osvětlení.