K tomuto kroku se rozhodla Správa kulturních zařízení (SKZ) poté, co zhlédla tabulky návštěvnosti. „Pro město jedno kino stačí. A kino Oko je v současné době lépe vybavené a chodí tam více lidí,“ řekla včera chomutovskému deníku jednatelka SKZ Věra Flašková.
Kino Praha navíc není v moc dobrém stavu. „Potřebovalo by třeba vymalovat, chce to nové sedačky. Ale protože budova stále není města, investovat do něj nebudeme,“ dodala Flašková. Objekt je totiž stále státu a čeká se, jestli a kdy ho na město převede.

Podle Flaškové by měl stát převést budovu na město v nejbližší době. Pak by se mohl biograf v centru města upravit, vybavit a znovu otevřít. Ale protože SKZ chce ve městě do budoucna jediné kamenné kino, tím pádem zanikne Oko.

 

Radši zavřít hned

Proč Správa kulturních zařízení nepočkala, až dostane od státu kino Praha a rozhodla se ho už teď zavřít? „Už jsme tam nemohli divákům poskytnout důstojné zázemí, zároveň tím snížíme naše náklady. A do budoucna bychom stejně jedno kino museli zavřít, takže si alespoň vyzkoušíme, jak to bude vypadat organizačně a jaké budou reakce,“ vysvětlila jednatelka SKZ Flašková.
Celý program, který byl na únor plánován do kina Praha, se přesune do Oka, promítat se bude ve stejných dnech i hodinách.

Nezájem diváků

Chomutov se s nízkou návštěvností kin potýká již řadu let, ostatně jako většina měst v republice. Kdysi ve městě fungovala čtyři kina – jako první padl za oběť nezájmu diváků Mír na Zahradní, který skončil v lednu 2002. V červnu téhož roku potkal stejný osud Evropu na Březenecké. O rok později už se mluvilo o tom, zda jsou dvě kina pro město potřebná.
„Do kin jdou třeba i kvalitní filmy, ale nemají reklamu. A lidé pak prostě nechodí,“ krčí rameny Věra Flašková. Ta svůj názor na počet kin prozradila už v online rozhovoru chomutovského deníku na začátku prosince, když na jeden z dotazů odpověděla: „Otázku početnosti kin stále řešíme. Jsem zastáncem provozovat jedno kamenné kino a v letních měsících kino letní, samozřejmě však v té nejlepší kvalitě.“