Ještě letos v červnu zastupitelé budovu koupit odmítli. Nelíbila se jim totiž cena (8,6 milionů) a tak doporučili vedení města, aby jednalo o nějaké nižší. Jenže stát neustoupil.

„Jednali jsme na okresní i celostátní úrovni, ale bylo nám řečeno, že úřad pro zastupování státu se musí řídit pravidly pro oceňování majetku. A není možné jednat o jiné ceně, než podle znaleckého posudku,“ uvedl náměstek primátorky Jan Řehák.


Proto před týdnem na mimořádném zasedání zastupitelé hlasovali o koupi budovy znovu – a schválili její vykoupení za 8,6 milionu korun. „Je to historická budova v centru města a my chceme, aby zůstal v našem majetku,“ vysvětluje Řehák. Stát by totiž jinak dal budovu do dražby a město by ztratilo možnost ovlivňovat, co s budovou bude dál. „Takhle máme jistotu, že se tam neobjeví aktivity, které v centru města nechceme,“ dodal náměstek.


Město chce budovu opravit, peníze bude hledat v dotacích. Přesné využití pro barák zatím Chomutov nemá. Jako kino už zřejmě fungovat nebude, protože magistrát plánuje nový kinosál ve velkém areálu v bývalých kasárnách.