Radnice chce budovu nejdříve nabídnout k prodeji.

„Přednost má ale rozhodně parkovací dům,“ říká chomutovská primátorka Ivana Řápková. Podle ní už má radnice jednoho zájemce, který nabídl, že ho na místě vybuduje. Poplatky za parkování se budou ještě dále řešit.


Pobočku knihovny chce vedení města na Březenecké uchovat, přestěhuje se zřejmě o kousek dál, možná do areálu školy.


Dosud má budovu bývalého kina v pronájmu chomutovské občanské sdružení Kuprospěchu. Tomu se radní rozhodli vypovědět nájemní smlouvu a to ke konci tohoto měsíce.


Důvodem pro vypovězení smlouvy je podle města fakt, že sdružení nezaložilo nízkoprahové centrum, které slíbilo v Evropě zprovoznit. A také stížnosti občanů, že v okolí budovy je velký nepořádek a pohyb závadových osob.


Město je podle primátorky nyní napadáno, že takové středisko pro ohroženou mládež nemá význam. „Potřeba centra je velmi velká, město musí spolupracovat s takovým partnerem, který je schopen služby centra zajistit,“ říká Řápková.


Nízkoprahové centrum bude provozovat Oblastní charita Most, potřebné prostory k tomu získá od města na Kamenné. Jde o objekt, kde nyní sídlí Klokánek a ústav sociální péče.


Mostecká charita už má zajištěné peníze na provoz od Ústeckého kraje, podle primátorky by se centrum pro ohrožené děti z rodin v sociální nouzi mohlo otevřít letos v říjnu.


Občanské sdružení Kuprospěchu výpověď mrzí. „V zásadě nás to ale nepřekvapilo, spolupráce s městem byla v poslední době odměřená. Sami jsme přemýšleli, že smlouvu ukončíme,“ říká Miroslav Koranda, jednatel sdružení. Výtky, že se o budovu nikdo nestaral, odmítá. „Z vlastní kapsy jsme budovu zabezpečili a zabránili jejímu dalšímu chátrání,“ dodává.