V té době se má začít s prvními stavebními úpravami, vše ale záleží na tom, zda se podaří získat dotaci z evropského projektu Cíl 3.

„Do konce roku bude hotová projektová dokumentace, na kterou jsme získali 340 tisíc. Nyní vyjednáváme o účasti města při žádosti o dotaci,“ říká jednatel sdružení Miroslav koranda.


Podle něho chomutovští radní už dříve sdělili, že do budovy peníze nedají, protože je vyčlenili na jiné projekty. „Partnerství města je důležité, vyřešila by se i spoluúčast na dotaci, část by se řešila hodnotou budovy. Tu vlastní město,“ dodává Koranda.


Šance na zisk peněz vidí dobře. „Jsou poměrně velké, za partnera máme největší českou neziskovou organizaci Člověka v tísni i německé sdružení. Kdyby se partnerem projektu stalo i město, velmi by to pomohlo,“ popisuje Koranda.


Na pondělním zastupitelstvu radní Jiří Roth uvedl, že si někteří občané stěžují na stav kina Evropa, stížnosti potvrdila i primátorka Ivana Řápková.
Na otázku, zda projekt není pro sdružení příliš náročný, než aby ho zvládlo, odpovídá Koranda, že ne.


„Může se to zdát jako velké sousto, i z pohledu výše potřebné částky, ale máme za partnery silné neziskové organizace,“ věří Koranda v úspěch projektu.


Sdružení má objekt v nájmu přes dva roky, navenek se s budovou příliš změn neudálo. Podle Kuprospěchu je to tím, že objekt byl v dezolátním stavu. „Zabezpečili jsme ji, zabránili vandalům v dalším ničení a úpravami jsme ji učinili provozuschopnou, udály se zde desítky akcí. Peníze z fondů, které jsou určené na investice, můžeme získat teprve teď, předtím takové tituly vypsány nebyly. I nynější mají rok zpoždění, měly být otevřeny už v roce 2007,“ vysvětluje.


V budově by mělo vzniknout centrum pro neorganizovanou mládež, občanská poradna, skateboardový klub, centrum ekologické výchovy a zázemí pro pořádání kulturních akcí.