Současný stav jediného chomutovského kina není ideální. Oko nepatří městu, ale je ve vlastnictví Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, a proto do něj nechce nikdo investovat.


Navíc je již budova stará a zastaralá je i technika. Přesto má tento klasický biograf svá nej. „Je zde zase nejlepší akustika ze všech kin v Ústeckém kraji, jak mi potvrdili kinotechnici,“ říká jednatelka Správy kulturních zařízení Věra Flašková. Ostatní technika již takových kvalit nedosahuje.

„Zdejší Dolby stereo je už v dnešní době zastaralé, ale pořád lepší než to co bylo v kině Praha,“ poukazuje na horší stránku Věra Flašková.


Kromě speciálního vybavení, má kino Oko i jiné nedostatky. „Jsou zde také špatné dřevěné sedačky a parkoviště u kina je nezabezpečené,“ svěřuje se Flašková. Věra Flašková je zastáncem jednoho kina ve městě. Takže pokud by bylo vybudováno nové, Oko by se nejspíš zavřelo.


V novém kině by chtěla mít jednatelka SKZ tu nejmodernější techniku a zvuk, co trh nabízí. Jako dobrý příklad uvádí nově otevřené kino v Kadani. Kromě skvělé techniky by chtěla divákům nabídnout i dostatečný komfort. „Chtělo by to hlídané parkoviště, pohodlné sedačky a u vstupu by mělo být nějaké občerstvení. Určitě by nemělo chybět fyoer, kde by se mohly dělat různé akce,“ sděluje své představy Flašková.


Nápad postavit nové kino vzešel ze strany radnice. „Já ho přivítala, ale zatím to nedošlo do takové fáze, abychom se vyjadřovali ke konkrétním věcem,“ informuje jednatelka SKZ.


Jak velký by měl být nový sál a kolik by jich vůbec mělo být, zatím město nechce prozradit. „Informace o podrobnostech záměru výstavby nového kina poskytnu v rámci prezentace projektu IPRM tento týden,“ slíbil Deníku tiskový mluvčí Chomutova Luboš Mizun.


Podle Věry Flaškové by však v současné době stačil jeden sál o kapacitě dvě stě až dvě stě padesát diváků.