Každý, kdo jede z Chomutova směrem do Otvic, si toho musí všimnout. Stráň po pravé straně je rozkopaná, doprava omezená (nyní i kvůli opravě vozovky), na parkovišti u Bandy stojí těžké stavební stroje. „Budují se tu vodovodní, plynové, elektrické, kanalizační a telefonní sítě,“ vysvětluje mluvčí chomutovského magistrátu Tomáš Branda. Kromě sítí tu vzniknou také příjezdové cesty. To všechno za peníze města – stát to bude 48 milionů korun.


Na sítě budou napojené domky, ty už ale budou stavět přímo jejich budoucí majitelé a obyvatelé. „Pozemky zasíťujeme a pak budeme prodávat. Cena bude 1 100 korun za metr čtvereční,“ upřesnil náměstek chomutovské primátorky Jan Řehák.


Pozemky se budou prodávat na podzim, polovina parcel už je ale zamluvená. „Na radě jsme schvalovali budoucí kupní smlouvy u prvních jednadvaceti zájemců, kteří musí složit zálohu a po prodeji pozemků do určité doby rodinný dům postavit,“ potvrzuje Řehák. Formulář pro další zájemce je ke stažení na internetových stránkách města.


Přestože plocha je tu daleko větší, další sítě už město budovat nebude. Důvod je jednoduchý – ostatní pozemky nejsou jeho. „Když jsme začali pozemky vykupovat, nabourali se nám do toho spekulanti a nám se už nepodařilo další pozemky zcelit. Proto jsme se rozhodli zasíťovat a dát k dispozici jen tyto pozemky,“ vysvětlila primátorka Ivana Řápková.