Stavět by se mohlo začít za rok. Pro náklaďáky vznikne přes sedmdesát parkovacích míst


Mezi Křimovem a Novou Vsí bude velká parkovací plocha. Tu obklopí motel, toalety, sprchy i čerpací stanice. „Bude se jednat o poměrně velký areál. Bude zde třiasedmdesát stání pro kamiony i padesát pro osobní vozy,“ říká Helena Přibíková, jednatelka společnosti Tankol 66, která areál chce postavit a provozovat.


Místo leží v pravomoci obce Hora sv. Šebestiána. Její zastupitelstvo už záměr schválilo a připravuje zařazení do územního plánu. Původně s výstavbou benzínové stanice nesouhlasilo.


Během měsíce se názor obce změnil.

„Když investor nabídl, že kromě pumpy postaví i truckcentrum, tak jsme to přehodnotili. Lepší je regulovaný dohled než neregulovaný stav,“ říká starosta obce Karel Hejduk.


Zastupitelstvo obce je toho názoru, že už teď kamiony stojí, kde se jim zachce. Ohrožují přírodu a má se za to, že to bude ještě horší. „Bude to hlavní trasa i pro mezinárodní kamiony. Skoro žádná odpočívadla nejsou, ani v Chemnitzu. Pro přírodu to bude nejlepší řešení,“ argumentuje Hejduk.


Vliv stavby na životní prostředí bude posuzován. Podle Přibíkové by však v tom neměl být problém.

„Musí být zpracován vliv stavby na okolní prostředí. Nejsme v ochranném pásmu, případným námitkám vyhovíme,“ říká.
Podle ní odpočívadlo ulehčí i Chomutovu, do kterého nebudou kamiony kvůli povinnému odpočinku muset zajíždět. Podle starosty Hejduka se uleví i dalším městům na hlavních tazích.


Nyní společnost čeká na zpracování územního plánu. „Potom okamžitě začneme pracovat na povolovacích řízeních,“ říká. Nedokáže odhadnout, jak dlouho budou trvat. Podle hrubých propočtů a uvážení povolovacích lhůt Přibíkové vychází, že by tak za rok mohla výstavba začít.


Firma Tankol 66, která za investicí stojí, je společností s ručením omezeným. Byla založena před dvěma lety, základní jmění je pět miliónů korun. Nadpoloviční podíl v ní drží Vratislav Randa, který je známý jako majitel společnosti Tipsport, která se zabývá kursovními sázkami.