Je to další krok v plánovaném rozšíření kamerové sítě. „Je to vytipované místo, patří k těm, kde nás tlačí bota. Jde o dopravní uzel, kde se pohybuje mnoho aut a osob,“ říká Petr Hörbe, velitel klášterecké městské policie, která společně se státní policií za projektem stojí.


Se zvýšeným provozem je i spojená vyšší míra kriminality. „Ztrácela se nafta z autobusů, řešíme i vykradená auta či rušení nočního klidu. Odpoledne je tu hodně lidí, kamera bude působit preventivně třeba proti přepadením,“ vysvětluje velitel strážníků.


Dalším pádným důvodem je podle něho vyšší počet heren a nonstop podniků v okolí nádraží. Na místě přibyly další dvě herny, policie si chce ohlídat, aby nedocházelo k porušování veřejného pořádku.


Nová kamera bude mít i preventivní účinek. Město chce v další etapě prevence kriminality směřovat své aktivity do městské části Miřetice.


Kvůli prevenci bude nové hřiště


Proto chce policie souběžně rozjet i projekt sociální prevence. Jedním z hlavních záměrů je vybudování veřejně přístupného hřiště pro děti a dospívající mládež.


„V této oblasti cílová skupina mládeže není pokryta. Chceme, aby adolescenti mohli volný čas trávit efektivně a tím předcházet možnému vzniku kriminality,“ vysvětluje Hörbe.


Na otevřeném hřišti budou různé herní prvky, například provazové atrakce, počítá se i s vybudováním horolezecké stěny.
O dotaci na kameru a vybavení hřiště bude městská policie žádat Ústecký kraj. Podle velitele je reálné, že by se s výstavbou mohlo začít už příští rok.
Nová kamera vyjde na necelých tři sta tisíc korun, hřiště přibližně na půl milionu. Záležet bude na výši získané dotace i na výběrovém řízení na zhotovitele stavby.

Kamerové body
v Klášterci n/O


1 - dům 484, ul. Budovatelská
2 – panelový dům 531, ul. Dlouhá
3 – panelový dům 669, ul. Dlouhá
4 – areál Kyselka, Lázně Evženie
5 – panelový dům 484, ul. Lidická
6 – panelový dům čp. 419, ul. Královehradecká