Strategický partner

Areál převzala Správa sportovních zařízení od technických služeb, které ho provozovaly několik let. „Chceme najít strategického partnera, který by se dokázal o provoz postarat a dal areál do pořádku,“ vysvětluje jednatel SSZ Petr Chytra. „Areál je zanedbaný to chceme napravit. Největší rozdíl je vidět u Golf Clubu, o který se stará soukromník. Ať se jde kdokoli podívat, jak to vypadá v okolí té budovy a jak za plotem…“

Peníze nehrají velkou roli

Přestože součástí nabídek má být i cena za pronájem areálu, podle Chytry nebude její výše tím rozhodujícím. „Chceme najít někoho důvěryhodného, kdo bude spolupracovat s námi i městem. Ne někoho, kdo se bude jen ohánět penězi, ale pro jezero nic neudělá,“ vysvětlil jednatel.
Zájemci musí svůj návrh zpracovat v pěti tématech. Měli by nastínit rozvoj a výhled do budoucna, vypsat plánované investice v areálu, načtrnout, jakým způsobem by se starali o údržbu stávajícího majetku, jak budou spolupracoval s městem a Správou sportovních zařízení a také navrhnout cenu za pronájem areálu.


Největší váhu bude mít při posuzování nabídek návrh rozvoje a výhled do budoucna (váha 35%) a spolupráce s městem s SSZ (váha 30%).
„Vánoční“ výběrové řízení
Výběrové řízení bylo ovšem vypsáno v poměrně nešťastném termínu – na úřední desce bylo vyvěšeno 20. prosince, tedy předposlední den před vánočními svátky. Uzávěrka nabídek je 18. ledna. Případní zájemci tak mohli nabídku zaregistrovat až po Vánocích a ztratit tak několik důležitých dní.
„Nemyslím, že je v tom problém. Pokud někdo má vážný zájem areál provozovat, je pro něj všechno otázka pár dní,“ namítá Petr Chytra.


Jenže taky je dost dobře možné, že vypsané výběrové řízení je zbytečné. Správa sportovních zařízení totiž ještě nemá smlouvu s městem o pronájmu areálu. „Je možné, že tam budou takové omezující podmínky, že výběrové řízení ztratí smysl,“ přiznává Chytra. „Může to skončit i tak, že areál bude nakonec provozovat jen Správa sportovních zařízení, to v tuhle chvíli nedokážu odhadnout. Uvidíme.“