Obě přihlášky do výběrového řízení pocházely od podnikatelů zokresu. Komise jako lepší vybrala nabídku společnosti CV Relax. „Její návrh byl konkrétnější a věcnější,“ odůvodňuje výběr Petr Chytra, jednatel Správy sportovních zařízení, která soutěž vypsala. „Zatím jsme vybrali tuto nabídku jako vítěznou, nyní zástupce firmy vyzveme kjednání osmlouvě.“

Předsedou představenstva vybrané firmy je zastupitel za ODS Zdeněk Fojtík. Ten včera Deníku potvrdil, že se jeho firma do soutěže přihlásila. „Výsledek výběrového řízení ale zatím nijak komentovat nemohu, protože písemně zatím žádný verdikt nemám,“ uvedl. Fojtík provozuje na Kamencovém jezeře ivíceúčelový dům GolfClub.

Že je zároveň zastupitel za stranu, která na radnici vládne, Fojtík nevidí jako problém. „Do zastupitelstva jsem vstupoval jako podnikatel. Už tehdy jsem měl vpronájmu jiný městský majetek a myslím, že se oněj starám dobře,“ říká. „Navíc do soutěže se mohl přihlásit kdokoli.“

Podmínky výběrového řízení ale nebyly zrovna ideální. Správa sportovních zařízení ho vypsala dva dny před vánočními svátky, uzávěrka byla 18.ledna. To mohlo být také důvodem, proč do soutěže přišly pouze dva návrhy.

„To nechci hodnotit,“ brání se Chytra. „My jsme pro zveřejnění záměru udělali dost– dali jsme to do novin, na úřední desku ina internet, Okresní hospodářská komora podmínky soutěže rozeslala všem svým členům.“

Ani vedení města nevadí, že při pronájmu největší turistické atrakce na desítky let bylo na výběr pouze ze dvou nabídek. Všechno se muselo přizpůsobit tomu, že od 1.února už provoz areálu nebude spadat pod Technické služby.

„Vzhledem ktomu, že sezona začíná již vkvětnu, bylo potřeba vco nejkratším termínu zabezpečit přípravu areálu na novou sezonu. Jako nejvhodnější varianta se jevilo vyhlášení výběrového řízení na návrh provozu areálu, kčemuž došlo vnejbližším možném termínu,“ hájí postup Správy sportovních zařízení primátorka Chomutova Ivana Řápková.

Pronájem areálu by měl být dlouhodobý, vpodmínkách bylo omezení maximálně na padesát let. Podle Chytry by smlouva snovým nájemcem mohla platit od 1.března.

 

Pronajmu světovou raritu. Zn. Rychle

Komentář Josefa Duška

Je zvláštní, jak bleskově se dá pronajmout areál se světově unikátním jezerem a jak malý zájem o celou transakci projevuje město.

Kamencové jezero je společně se zooparkem největší chloubou Chomutovska, ročně ho navštíví desítky tisíc lidí, město do něj investovalo desítky milionů korun a další stovky milionů plánuje Pro město je vzácnost něco takého mít, politici to vědí a když o jezeru mluví, je to vždy s úctou, div že se nepokřižují.

Všude jinde, když už by se rozhodli takovou perlu pronajmout, by si vedení města dalo záležet na tom, koho vybere. V Chomutově to dali na starost své organizaci, která tím pověřila externí firmu a město se spokojilo s tím, že v hodnotící komisi mělo svého zástupce. Jako by pronajímalo starý barák na kraji města.
Nikomu nevadí, že do soutěže přišlo tak málo přihlášek. Město pronajímá svůj druhý nejnavštěvovanější areál a rozhoduje se mezi dvěma(!) zájemci. Upřímně – už jsem zažil zrušená výběrová řízení kvůli větším prkotinám, než je nedostatečný výběr. Přesto město zaujalo postoj „všechno proběhlo v pořádku, hlavně ať se to stihne.“
Zvláštní. Hodně zvláštní.