"Reagovali jsme na odvysílanou reportáž. Prošetřujeme, zda nedošlo ke spáchání trestného činu," řekla Deníku Pivková. "Zatím nebylo zahájeno trestní řízení, pouze prošetřujeme okolnosti. Zjišťujeme, za jakých podmínek byl areál pronajat."

Policie je povinná v případě, že má podezření na spáchání trestného činu, začít okolnosti šetřit. Takové prošetřování může trvat několik týdnů. "Měsíc to bude určitě," odhadl ředitel chomutovské policie Jiří Volprecht. Šetření může skončit trestním stíháním, ale stejně tak ho mohou policité založit s výsledkem, že k žádnému trestnému činu nedošlo.

Pokud by se podezření policistů ukázalo jako oprávněné, případ by zřejmě neskončil v Chomutově. Místní inspektoři ho budou konzultovat se svými nadřízenými složkami a pokud by případ přešel do fáze trestního řízení, pravděpodobně by jim ho i předali.

Město Kamencové jezero pronajalo na padesát let firmě zastupitele za ODS Zdeňka Fojtíka. Městu zaplatí za čistý nájem 250 tisíc korun ročně, navíc se zavázal investovat do areálu padesát milionů korun. Do fondu, který vytvoří město, pak musí dát každý rok stejnou částku, jakou tam vloží magistrát. Ten tam chce vkládat 2,5 milionu korun ročně.

Pronájem už ale od začátku provázejí pochyby. Chomutovský deník již v lednu tohoto roku upozorňoval na to, že výběrové řízení bylo podivně vypsané - začalo před Vánocemi a skončilo v půli ledna.

Reportéři z České televize pak ve své reportáži naznačili další okolnosti, které výhodnost pronájmu zpochybňovaly. Poukázaly například, že Fojtíkovy firmy už dostaly z fondu hejtmana deset milionů korun.

Hodně se také mluví o tom, komu firma CV Relax vlastně patří. Jde totiž o akciovou společnost s takzvanými anonymními akciemi. Jak přiznal v pořadu Reportéři ČT náměstek primátorky Jan Řehák, město si ani neověřovalo, zda je vlastníkem firmy opravdu Zdeněk Fojtík. Policie by vlastníka zjistil mohla. "Zda bude zrovna tohle předmětem šetření, to v tuto chvíli nedokážu říci," řekl k tomu policejní ředitel.

Už několik měsíců proti pronájmu protestují i stovky občanů, včetně hnutí Nespokojení občané. V poslanecké sněmovně kvůli němu už dvakrát interpeloval komunistický poslanec Zdeněk Maršíček. Jak informoval Deník na začátku týdne, naposledy se na Kamencové jezero ptal předsedy vlády Mirka Topolánka. Ten prohlásil, že ho Kamencové jezero nezajímá. „Pokud s něčím, jako je Kamencové jezero, máte v Chomutově problém, musíte ho vyřešit na místní úrovni,“ prohlásil premiér při odpovědi.

Vedení magistrátu se reportáž České televize nelíbila a podala desetistránkovou stížnost Radě České televize s tím, že příspěvek byl podle nich neobjektivní a nevyvážený.