První kroky


Od 1. března má areál v pronájmu společnost CV Relax. Má zhruba dva měsíce na to, aby se připravila na letní sezonu.

„V první řadě je třeba areál uklidit,“ říká Zdeněk Fojtík, předseda představenstva společnosti. „Od podzimu je tu ještě listí, je třeba prořezat stromy, upravit trávník. Je to základní údržba, ale práce je tu spousty.“


Už tuto sezónu si budou moci lidé také půjčit loďku nebo šlapadlo a vyrazit na projížďku po jezeru. „Koupíme zatím tak deset loděk a pět šlapadel,“ upřesňuje Fojtík s tím, že to bude stát zhruba 700 tisíc korun. Nejde o úplně novou atrakci, půjčovna loděk už kdysi na Kamencovém jezeře fungovala.


Turnikety, magnetické karty, ochranka, atrakce.


Jednou z velkých změn bude na návštěvníky čekat už u vstupu na jezero. Firma tu totiž plánuje nainstalovat moderní odbavovací systém za tři miliony korun. U vstupů budou turnikety, stálí návštěvníci si budou moci koupit permanentní vstupenky v podobě dobíjecí magnetické karty. Těmi pak budou moci platit i u vodního vleku či půjčovny lodí.


Ceny vstupného zůstanou na tuto sezónu stejné jako vloni, přestože v otázce ceny má nájemce volnou ruku. „Až tady něco uděláme, pak můžeme zvyšovat ceny,“ říká Fojtík.


Otevřeno bude do 19 hodin, a vstupné se bude platit po celou dobu. Doteď byla praxe taková, že kdo přišel až večer, vstupné už neplatil. „Pak se ale stávalo, že sem zadarmo chodily nějaké party pobudů a dělaly tu nepořádek. Tomu chceme zamezit,“ vysvětlil Fojtík. Navíc chce na sezónu najmout ochranku, která bude uvnitř dohlížet na pořádek.


Na jezeře by měly přibýt také nové atrakce. A to především zábavní, jaké jsou vidět ve vodních parcích. Například dvě pětimetrové horolezecké stěny, které budou umístěné ve vodě, trampolíny či vodní lávky.


Dlouhodobé plány


V horizontu několika let musí přijít na řadu také oprava hotelu. „Je to spíš levná ubytovna. Čistá, ale stará. Je tam starý nábytek, prošlapaná lina, některá okna se nedají otevřít,“ popisuje stav hotelu Fojtík.


Jedna z podmínek ve smlouvě s městem je i padesátimilionová investice právě do rekonstrukce hotelu. „Chceme z toho udělat tříhvězdičkový hotel. Nikdo nechce, aby byl čtyř nebo pětihvězdičkový, musí to být dostupné pro lidi, ale zase to musí být na slušné úrovni,“ dodává podnikatel.
Ještě letos chce alespoň trochu upravit jedno patro – vytapetovat, dát nové koberce, závěsy a podobně.


Padesátiletý pronájem dává prostor k dlouhodobému plánování, takže modernizaci neuniknou ani další věci. Třeba stavba nových chatek nebo oprava starých, přestavba prodejních stánků, společnost chce rovněž přeměnit současné plastové hlavní molo opět na někdejší dřevěné. Bude se také řešit, co s nevyužitým prostorem, jako je třeba lesík za nudapláží.

Z. Fojtík: Čas ukáže, že to bylo dobré rozhodnutí


Chomutov - Nájemce Kamencového jezera, společnost CV Relax, plánuje do areálu investovat desítky milionů korun. Vyplatí se jí to?


Po výčtu všech investic to skoro vypadá, že provoz areálu nemůže být ziskový. Nebo ano?


Samozřejmě, že nechci peníze naší firmy házet do kanálu. Jsme přesvědčení, že dokážeme potenciál areálu vytěžit tak, že ziskový bude.


Ale jak? Technické služby měly z provozu až 2,5 milionu ztrátu a vy navíc chystáte obrovské investice…


Jako první bude třeba vybrat vstupné opravdu od všech, kteří do areálu jdou. Doteď sem lidé přelézali přes ploty, večer chodili zadarmo… To musí skončit. To bude první přínos, který se projeví. Proto si také nemyslím, že počet návštěvníků, který je oficiálně udávaný, je přesný. To číslo si můžeme říct na podzim.


Jenom ze vstupného ale asi velký zisk nebude…


Ale ona je spousta rezerv i ve vnitřním fungování areálu. V hotelu se na chodbě svítí celý den. Proč, když stačí tři čidla a svítíme jen v případě, kdy je potřeba? Uniká tu voda, protože je někde prasklé potrubí. V nevyužívané hotelové hospodě se pořád naplno topí, přitom je tam rozbité okno… Takových věcí je víc a my si je umíme pohlídat, abychom na ně zbytečně nedopláceli.


Nemohu se také nezeptat na kritiku, která se proti pronájmu areálu zvedla. Nemáte k tomu co říct?


Já to moc komentovat nechci. Řeknu jenom tolik, že nikdy se sto procent lidí neshodne na tom, co a jak dělat, aby to bylo nejlepší. Ale čas, a já myslím velice krátký čas, ukáže, že to bylo dobré rozhodnutí.