Horolezecké stěny ve vodě, prolézačky, vodní lávky. Atrakce za tři miliony korun chce na Kamencovém jezeře instalovat Občanské sdružení pro sport a zdraví Chomutov. Všechno do léta.
„Chceme areál trochu zatraktivnit,“ říká předseda sdružení Zdeněk Fojtík, který je také chomutovským zastupitelem. Podle něj už lidem jen obyčejné koupání nestačí.


Fojtík provozuje pět let tamní víceúčelový objekt Golf klub, takže celý areál Kamencového jezera má jako na dlani. „Vidím to – lidi přijdou, vykoupou se, ale pak se nudí. Není tu co dělat, jen skákat z mola nebo ležet na ručníku,“ říká.
Jeho sdružení vypracovalo projekt a uspělo s ním v žádosti na kraji. Krajští zastupitelé jim schválili dotaci 2,5 milionu korun. Zbylého půl milionu dá sdružení ze svého.


Atrakce budou rozdělené na dětskou a dospělou část. Ta první bude umístěna u písčité pláže na jižní straně areálu, zhruba v místech, kdo stojí příšera. Atrakce pro dospělé chce sdružení umístit na druhý konec jezera – k hlavnímu molu.


„Vítáme každou aktivitu, která dokáže zpestřit zábavu pro Chomutováky,“ ocenila projekt sdružení náměstkyně primátorky Jana Vaňhová. „Stejně tak jsme rádi, když na aktivity v našem regionu přispěje kraj a ulevuje tak rozpočtu města.“
Sdružení chce svůj plán stihnout ještě před začátkem příští sezony. V létě už by mohli děti i dospělí lézt po stěnách a hrát si na pohyblivých prolézačkách, jaké jsou k vidění ve vodních parcích. Ani Fojtík nezastírá, že se jeho sdružení inspirovalo někde jinde. „Viděli jsme podobné atrakce na Máchově jezeře,“ vysvětluje. Jak ubezpečil, atrakce budou zdarma.


Do areálu nemalé částky investuje i město. Poslední velká investice – pořízení příšery – se však neobešla bez kritiky. Podle některých by se peníze měly dát raději na vyčištění jezera. Nejsou nové vodní atrakce také zbytečným přepychem?
„Vyčištění jezera je potřebné, nakonec v tom se chceme jako sdružení také angažovat. Ale to už není otázka tří milionů a jednoho roku, ale třeba deseti, patnácti nebo dvaceti milionů a několika let,“ říká Fojtík a uzavírá: „Myslíme, že je lepší přijít s projektem a penězi a areál trochu oživit, než jen mluvit o tom, že je jezero špinavé.“