„Kdyby se nepodařilo peníze získat, opravovaly by se tyto komunikace až napřesrok,“ říká starosta Kadaně Jiří Kulhánek.
To, že se ušetřené peníze použijí právě tímto směrem, potěší určitě většinu Kadaňáků. Při posledním průzkumu Deníku totiž valná většina občanů Kadaně na otázku, co vás nejvíc pálí, odpovídala: „Stav chodníků a silnic“.


Fibichova ulice a ulice Komenského se však nebudou opravovat celé, na to by peníze nestačily. Opraví se část Fibichovy ulice od Komenského po Jungmannovu a část Komenského ulice před střední průmyslovou školou až po ulici Kpt. Jaroše. „Půjde o takové elko,“ vysvětluje starosta.
Rekonstrukce vybraných úseků těchto ulic však bude kompletní. „Opraví se samotná komunikace, chodníky i parkovací místa,“ informuje starosta. „Ta se ale nerozšíří jen upraví. Bude tam zámková dlažba,“ upřesňuje. Udělají se také nové obrubníky, zviditelní se přechody, které pak budou splňovat normy .
Proč město vybralo právě tyto dvě na sebe navazující komunikace je jednoduché. „Jsou opravdu rozbité a byly v plánu oprav už v loňském roce jako rezervní, pokud by na ně zbyly prostředky. To se ale nestalo,“ odůvodňuje výběr starosta. Navíc už byl pro tyto komunikace zpracován projekt, takže se nemusí s opravou otálet.


Už je vybrána firma, která bude ulice opravovat a 2.6. jí byla stavba předána. „Začátkem června by se mělo začít a do konce září by mělo být hotovo,“ informuje starosta.


Peníze na opravu těchto komunikací se Kadani podařilo získat díky dotacím na in- line hřiště, díky nimž město uštětří peníze ze svého rozpočtu. Kadaň totiž získala tři miliony korun z takzvaného „porcování medvěda“, tedy od Ministerstva financí a tři miliony od ústeckého kraje.
In- line hřiště se buduje v kadaňském lesoparku a má být slavnostně otevřeno již tuto neděli. Protože však už město ve svém rozpočtu počítalo s výdaji na toto hřiště, může využít peníze jinak. „Hřiště stojí šest milionů a sto tisíc, takže jsme dotacemi v podstatě pokryli náklady,“ dodává starosta.